SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
iPhone | FOTO: archiv PressPort Magazínu

Husarský kousek Applu: Hodnota společnosti překonala dva bilióny dolarů

Rekord je ale i známkou extrémního přecenění technologických akcií

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

Apple se stal první americkou firmou, jejíž tržní hodnota přesáhla dva bilióny dolarů (44 biliónů Kč). Hranici jednoho biliónu překonal výrobce iPhonů teprve před dvěma roky, letos si jeho akcie připsaly již téměř 60 procent. Investoři věří, že firmě se v pokoronavirovém světě bude dařit ještě lépe, napsala agentura Reuters.

Applu se podařilo zvládnout uzavření svých čínských továren, které vyrábějí oblíbené chytré telefony, i uzavření kamenných prodejen.

Zákazníci, ukázalo se, důvěřují jeho výrobkům natolik, že si je v době omezeného pohybu kvůli pandemii nakupují na internetu. Firma vykázala velmi dobré hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí.

Dvoubiliónovému ocenění na burze se začínají blížit i američtí konkurenti Applu, společnosti Microsoft a Amazon.

Překonání dvou bilionů dolarů lze tedy označit za husarský kousek i vzhledem k tomu, v jaké době se to Applu podařilo. Na mysli máme samozřejmě zmíněnou pandemii koronaviru, která prakticky od začátku roku decimuje téměř celý svět a která zapříčinila propad hodnoty mnoha společností.

Apple však touto dobou zatím proplouvá bez ztráty kytičky – vždyť v uplynulém čtvrtletí rostly prodeje snad všeho, co jen šlo. Nakročeno k dalším prodejům má i díky chystaným iPhonům 12. 

Apple je podle tržní kapitalizace největší firmou na světě

Výkonný ředitel Tim Cook se tak podle agentury Bloomberg díky pokračujícímu růstu ceny akcií zařadil mezi dolarové miliardáře, když současně poslední den letošního července Apple překonal saúdskoarabskou ropnou firmu Saudi Aramco a stal se největší firmou na světě podle tržní kapitalizace.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME

Podle agentury DPA je ale dosažený rekord také známkou současného extrémního přecenění technologických akcií. To vyvolalo přetlak volných peněz na finančních trzích způsobený politikou americké centrální banky (Fed), která se tak snaží povzbudit ekonomiku postiženou koronavirovou krizí.

Dvoubiliónovému ocenění na burze se začínají blížit i američtí konkurenti Applu, společnosti Microsoft a Amazon. Ve středu trhy tvůrce operačního systému Windows oceňují na 1,6 biliónu dolarů a největšího internetového prodejce na 1,65 biliónu dolarů.

Husarský kousek Applu: Hodnota společnosti překonala dva bilióny dolarů
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Dětské tábory se mohou otevřít 27. června