SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Voda je všude. | FOTO: JOHN STANMEYER (National Geographic)

Indie se potýká s nákazou i záplavami, domovy opustil milión lidí

Deště zasáhly i národní park Kaziranga

Podpořte
PressPort Magazín a naše autory
děkujeme

Povodně přicházející každoročně s monzunovými dešti zaplavily rozsáhlé oblasti obydlené východní Indie a donutily více než milion lidí opustit domovy. Země se potýká i s velkými denními nárůsty počtu případů koronavirové nákazy a včera ohlásila rekordní počet zemřelých.

Monzunové deště, nezbytné pro zemědělství v jižní Asii, tento rok Indii tvrdě zasáhly společně s pandemií covidu-19. Úřady včera oznámily dalších 32 695 infekcí a dosud nejvyšší denní přírůstek 606 úmrtí v souvislosti s covidem-19. Reálný počet nakažených však podobně jako jinde ve světě může být mnohonásobně vyšší.

Od počátku epidemie se v zemi s 1,3 miliardou obyvatel nakazilo přes 968 000 lidí, z čehož 24 915 nemocných zemřelo. Indii co do počtu infikovaných celosvětově překonaly pouze Spojené státy a Brazílie.

Záplavy si ve státech Ásám, Bihár a Džharkhand vyžádaly nejméně deset životů a více než 70 lidí bylo zraněno. Za posledních 24 hodin déšť zaplavil tisíce vesnic a místní úřady se snaží zajistit dodržování bezpečnostních koronavirových nařízení v nouzových ubytovnách.

Deště zasáhly i národní park Kaziranga, kde zahynulo nejméně 50 divokých zvířat. Rezervace zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO je domovem dvou třetin světové populace nosorožců indických a někteří z těchto velkých býložravců se kvůli počasí zatoulali i do vesnic, kde působí potíže již tak zaměstnaným záchranářům.

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Milión chvilek: Hvězdný okamžik Jiřího Pospíšila