Josef Skála | KOLÁŽ: PressPort Magazín

Informace o mém stíhání vyneslo Seznamu stání zastupitelství, řekl mi to redaktor, tvrdí Skála prostřednictvím Diviše

Svědectví vyřazeného prezidentského kandidáta zveřejnil Karel Diviš

Nejvyšší správní soud rozhodl o registraci podnikatele Karla Diviše do prezidentských voleb. Rozhodl na základě vyžádané repliky k vyjádření ministerstva vnitra, o níž PressPort Magazín informoval. Diviš spolu s replikou zveřejnil na svém webu i svědectví Josefa Skály. Na jeho základě vyjádřil obavu o možném účelovém zmanipulování voleb, v případě Skály (s jehož názory se ale, jak upozorňuje, Diviš neztotožňuje) prostřednictvím soustavy státního zastupitelství s využitím sdělovacích prostředků.

Politika
Analytická rubrika Politika PressPort Magazínu. Zabývá se vnitropolitickými tématy na celostátní úrovni, ale i regionálními.

Skála počátkem února 2022 ohlásil kandidaturu na prezidenta České republiky za KSČM; založil ji na sběru podpisů občanů.

V srpnu 2022 odhadl počet nasbíraných podpisů na třetinu až polovinu z potřebných 50 tisíc. V řádném termínu se mu ale nakonec potřebný počet podpisů získat nepodařilo.

11. listopadu zveřejnily Seznam Zprávy informaci s titulkem Kandidát KSČM na prezidenta Skála jde k soudu, hrozí mu tři roky vězení. Redaktoři uvedli, že „komunistickému prezidentskému kandidátovi Josefu Skálovi hrozí vězení, jelikož tvrdil, že vražda 22 tisíc lidí v Katyni Sověty je nacisty zkonstruovaný příběh.

Prostřednictvím Diviše se nyní Skála poprvé vyjádřil. Uvádí mimo jiné:

„Textů, připisujících zmíněný zločin nacistickému Německu, nabízí internet i další zdroje celou řadu, a to i publikovaných v posledních letech. Mnohé tak činí i mnohem kategoričtěji, než relace z 2. července 2020, aniž by jejich autoři byli vystaveni kriminalizaci.“

„Proč jsem jí naproti tomu vystaven já, vyšlo najevo i 8. listopadu 2022,“ dodává Skála. „Tedy v den, jímž končila lhůta dodání 50 tisíc podpisů občanů, opravňujících kandidovat na Hrad. Pár hodin před jejím vypršením se mne redaktor portálu seznam.cz dotázal, zda jsem byl obžalován za výroky o tzv. katyňském masakru. Na moji repliku, na čem svůj zájem staví, odpověl, že je informován přímo ze státního zastupitelství. Co jsem mu odpověděl, zveřejnil vcelku objektivně. Podstatu problému však zjevilo jeho doznání. Obsáhlý článek, hýřící detaily z dokumentace OČTŘ, vyšel pár minut nato. Musel být sepsán už před redaktorovým telefonátem po krajně účelovému úniku informací z trestního spisu.“

Celé Skálovo stanovisko si můžete přečíst zde: 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Informace o mém stíhání vyneslo Seznamu stání zastupitelství, řekl mi to redaktor, tvrdí Skála prostřednictvím Diviše
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
0
Redakce

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.