KOLÁŽ: PressPort Magazín

Investigativní novinářka Markéta Dobiášová a známý choreograf Petr Zuska nahráli vánoční písničku

Premiéra písničky Zloději krás i na PressPort Magazínu

Bylo to asi před dvěma lety. To uvádí novinářka Markéta Dobiášová. A dodává: „Mezi mými pracovními poznámkami, úkoly a resty vznikl i text k písničce, která má dnes premiéru. Vznikl narychlo nad ránem. Zůstal v zápiscích, čas od času jsem se k němu vracela, nezměnila jsem na něm ani čárku.“ 

média
Rubrika Média PressPort Magazínu mapuje dění ve sdělovacích prostředcích.

Posléze oslovila svého známého Petra Zusku, choreografa a režiséra. Přidal se k virtuóz ve hře na cello Andrej Lekeš a klavíristka Rosa Khlebnik. Mirjam a Dan Landovi nabídli k dispozici studio.

„A tady je. Píseň čerstvě narozená. Za nás je v ní všechno. Ať dělá radost i vám, našim čtenářům, ať pomáhá. Krásné Vánoce a radost po celý nový rok, vzkazuje Dobiášová. Po dohodě s ní si mohou písničku nyní pustit i čtenáři PressPort Magazínu.

Zuska svůj vstup na hudební scénu okomentoval slovy: „Jsou tu Vánoce a s nimi čas na příjemné věci, třeba i poslech hudby. S Markétou Dobiášovou jsme dali dohromady písničku. Markéta je autorkou textu, já jsem složil hudbu a oba jsme si to s chutí zazpívali… Jsou to vskutku zvláštní časy, když reportérka/investigativní novinářka a choreograf/režisér spolu začnou fušovat do hudebního průmyslu, ale prostě se tak stalo. Všechno zlé je totiž vždy alespoň k něčemu dobré a nebýt v posledních letech toho zlého, dost možná bychom se s Markétou nikdy nepoznali, a tudíž by ani tento opus nikdy nevznikl.

A ač se píseň onoho zla dotýká, má podle Zusky velký přesah do dobra, i do duše každého z nás za jakýchkoli okolností. „V období Vánoc může iniciovat zamyšlení a třeba doufám i naději do Nového roku pro každého z nás individuálně, a tudíž i pro celou společnost, uzavírá choreograf.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Investigativní novinářka Markéta Dobiášová a známý choreograf Petr Zuska nahráli vánoční písničku
Hodnocení čtenářů1 Hlas
99
99
Redakce

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.