SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Ivana Kerlesová | KOLÁŽ: PressPort Magazín

Ivana Kerlesová: Náš cíl je výstavba rozsáhlých skleníků kolem Temelína

Hodnocení čtenářů2 Hlasování
90

Do aktuálního vydání pořadu Horká linka přijala pozvání Ivana Kerlesová, která je majitelkou komunikační agentury v Českých Budějovicích. Kandiduje na hejtmanku Jihočeského kraje v barvách Trikolóry. Ráda by zrušila zbytečné úřady, vybudovala aquapark v Českých Budějovicích a zejména prosazuje dostavbu Jaderné elektrárny Temelín.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME

„Ano, Jaderná elektrárna Temelín. My ji máme v jižních Čechách. Začala se stavět v osmdesátých letech jako budoucí zdroj energie. Dneska je to zdroj energie a v rámci odborných prognóz by právě jaderná energetika měla být základem energetického mixu, protože v podmínkách České republiky se jeví jako stabilní, čistý a spolehlivý zdroj elektrické energie. To, že byly upřednostněny Dukovany – respektive dostavba Dukovan před Jadernou elektrárnou Temelín –, považujeme za špatné. Pro budoucí soběstačnost je dostavba Temelína důležitá. Takže jsme v Jižních Čechách založili spolek pro dostavbu JETE. Chceme, aby jejím v rámci získaly práci a zakázky jihočeské firmy, čímž zůstane bohatství v regionu. A chceme z ní mít i další profit,“ konstatuje Ivana Kerlesová.

A dodává: „Přišli jsme s projektem, který není úplně nový, a už byl dokonce prosazován v osmdesátých letech, kdy se elektrárna začala stavět. A jsou to skleníky kolem Jaderné elektrárny Temelín, kde by se pěstovala plodová zelenina po celý rok. My dnes dovážíme plodovou zeleninu například z Holandska, ze Španělska a podobně. V zimě to vypadá tak, že v obchodech jsou rajčata právě z holandských skleníků. Proč tu zeleninu nemáme mít právě z jižních Čech? Proč nevyužít Temelín k vytápění skleníků z odpadního tepla? Je to náš cíl.“

Ivana Kerlesová: Náš cíl je výstavba rozsáhlých skleníků kolem Temelína
Hodnocení čtenářů2 Hlasování
90

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Advokátka: Kroupa odvysílal lživou reportáž na základě materiálů, které byly získány trestným činem