KOLÁŽ: archiv PressPort Magazínu (inspirováno ilustracemi v časopisu The New Yorker)

Jak je osud známého zpěváka spojen s mladíkem, jehož vražda je zahalena tajemstvím? Podívejte se

Dosud neznámý střelec ho popravil čtyřmi ranami z pistole na chodbě mosteckého paneláku

Promlčeno
Rubrika PressPort Magazínu Promlčeno se zabývá závažnými kriminálními případy, které byly promlčeny, anebo kterým hrozí promlčení.

Zavražděný sedmadvacetiletý Filip Popelka z Mostu měl pověst problémového člověka. Jeho tragický osud je nepřímo spojen i s litvínovským podnikáním zpěváka Martina Maxy. Popelka patřil mezi mladíky, kteří po Maxovi požadovali výpalné za ochranu jeho někdejšího hudebního klubu Pionýr.

Mladík Popelka měl vazby na mostecké podsvětí a byl dvakrát trestaný za ublížení na zdraví. Policie ho podezírala i z dalších násilných činů. V roce 2006 se sám stal obětí. Dosud neznámý střelec ho popravil čtyřmi ranami z pistole na chodbě mosteckého paneláku, kde bydlel s přítelkyní.

Smutné je, že v té době čekal s přítelkyní třetí dítě a chtěl se podle svého otce polepšit: „Chytil se špatné party, ale chtěl toho nechat. Byl pracovitý. Koupili jsme společně trafiku, kterou by provozoval. O děti, své vnuky, jsem se postaral já. Samozřejmě mne to odrovnalo. Dva roky po smrti syna byly příšerné,“ říká Miroslav Popelka s tím, že vyšetřování vraždy, která bude promlčena v roce 2026, je dnes u ledu.

Maxa: Už jsem tu nemusel být

V době, kdy byl Filip Popelka zavražděn třemi ranami z pistole, se rozhodl zpěvák Martin Maxa kvůli severočeským mafiánům vzdát vlastního klubu v Litvínově, který provozoval od počátku 90. let.

„Než bojovat celý život s mafiány a paktovat se s grázly, tak jsem to raději vzdal. Platit 50 lidí, aby bylo v podniku bezpečno, tolik jsem nevydělával,“ podotkl Martin Maxa. A dodal: „Ta doba, kdy místní mafiáni ke mně posílali mlátičky, je dávno pryč. Tehdy na mne z bezprostřední blízkosti jeden vystřelil. Mám sedm stehů na hlavě. Kdyby byl přesnější, dávno tu nejsem.“

Na celý příběh se můžete podívat na videu.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME

Jak je osud známého zpěváka spojen s mladíkem, jehož vražda je zahalena tajemstvím? Podívejte se
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
0
Redakce

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.