Tereza Urzová. | FOTO: archiv autorky

Jak jsem se nechala očkovat aneb Covidová víza do zahraničí se už připravují

První dávka má účinnost okolo 85 procent, tak doufám, že na příští noční už budu v suchu

Glosy
Publicistická rubrika Glosy sestává z názorových článků autorů, kteří spolupracují s PressPort Magazínem.

Milí čtenáři, jsem po noční na covid oddělení, cestou domů jsem se stavila pro Pfizera. První dávka má účinnost okolo 85 procent, tak doufám, že (nejen na příští noční) už budu v suchu.

Teď sedím půl hodiny v čekárně, protože zjišťujeme, jestli se mi ten nový 5G čip z vakcíny nevyzkratuje s mým čipem v ruce a já se celá neporouchám. Kdyžtak prosím vyresetovat a zase zapnout, případně mi na čip v ruce cvičně poslat nějaké Bitcoiny, to mě jistě spraví.

Vládní očkovací strategie

Ale vážně: rizikové skupiny obyvatel (staří, nemocní, sociální pracovníci a tak dále) se plánují na březen/duben, do té doby by měl být vytvořen centrální registrační systém, jelikož vakcíny Pfizer/Moderna se budou očkovat hlavně v očkovacích centrech.

Pro zdravého jedinice se počítá s květnem, také v souvislosti s tím, že k praktikům dojde lépe skladovatelná vakcína od Astry.

Mezinárodní očkovací průkaz

A neopomeňme zmínku o tom, že v květnu/červnu se bude v rámci WHO a EU řešit i mezinárodní očkovací průkaz. Lékařské systémy by pro to měly mít připraveny speciální modul, aby se záznam o konkrétním očkování u pacienta s tímto průkazem pak nějak jednoduše spároval.

Nerada tedy straším, ale myslím, že covidová víza do zahraničí se už připravují. Tak, to bychom měli teorii. Teď jsem zvědavá, jestli se ta praxe protáhne o méně než půl roku.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Jak jsem se nechala očkovat aneb Covidová víza do zahraničí se už připravují
Hodnocení čtenářů6 Hlasů
85
51
Naše hodnocení
Publicistka

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.