SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
KOLÁŽ: archiv PressPort Magazínu

Jak má podle Pirátů vypadat sex? S dvořením se není nutné zdržovat, postačí smartphone

Monika Čírtková Komentátorka
Nejnovější Životní styl
Rubrika Životní styl PressPort Magazínu sleduje současné trendy.

„Chceš prcat? Ano“. Nápisy na transparentech, které se nedaly jen tak přehlédnout, se objevily se na nedávné demonstraci proti sexuálnímu násilí, která následovala nedlouho poté, co vypukl skandál kolem nyní již bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho. Toho obvinilo několik žen, že je před lety fakticky znásilnil.

Do akce vyrazila i pirátská europoslankyně Markéta Gregorová. Nesla transparent s nápisem „Chceš prcat?“ Demonstrace bez kontroverze mi přijde kontraproduktivní, vysvětlila, proč si vybrala toto sloveso, ale jak vychovávat chlapce v časech, kdy europoslankyně chodí s takovým transparentem?

Progresívní mladí lidé nám v posledních dnech předestřeli svůj pohled na to, jak má vypadat milování. Pár se seznámí jenom krátce před aktem, prostřednictvím aplikace ve smartphonu, která umožňuje lokalizovat v nejbližším okolí sexuchtivé protějšky. S dvořením se není nutné zdržovat, chtějí to přece oba, maximálně si dají nějaký ten drink, a poté se odeberou do bytu. Tam se vzájemně informují o konsentu (výraz, který se v anglofonních zemích používá pro souhlas u sexu), nejlépe za užití shora citované otázky, a jdou na to.

Jediný zádrhel může nastat v případě, že si děvče (mladíkům se to nestává) následně vše rozmyslí, třeba i v průběhu aktu. Ráno, když vystřízliví, vzpomene si ta cudná dívka, že to vlastně nechtěla, a jde na policii nahlásit znásilnění.

Dost přemýšlím o tom, jak byla třeba taková Markéta Gregorová vychovaná, když jí připadá vhodné propagovat intimní partnerský souhlas takovým sloganem. Co asi říkají její blízcí, když ji vidí na demonstraci za to, že si to může rozdávat každý s každým, a jediné, co k tomu potřebuje, je přece souhlas? Co její partner? Takhle se to dělá?

Copak těmhle lidem nikdy nikdo neřekl, že existuje i jiná cesta? Že sex lze prožívat ve vztahu, kde mezi partnery panuje vzájemná láska, intimita, důvěra, respekt a úcta – a potom se problém souhlasu řeší sám? 

Jak máme vychovávat chlapce, když se mladé ženy chovají takhle?

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
STYL-BOX-HODNOCENÍ
Jak má podle Pirátů vypadat sex? S dvořením se není nutné zdržovat, postačí smartphone
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018.

Základní sekce jsou:

  1. PUBLICISTIKA
  2. DOMOV
  3. SVĚT

Tyto sekce a jejich rubriky jsou označeny svoji základní barvou (oranžová a červená) a články z nich je možno najít i v dalších rubrikách, zejména v sekci Přehledně.

Ostatní rubriky jsou zcela samostatné a jsou označeny příslušnou barvou.

Vydává Pribil Production.

Tvorba
webů
Profesionální stránky levně >>