KOLÁŽ: PPM

Jak má podle Pirátů vypadat sex? S dvořením se není nutné zdržovat, postačí smartphone

„Chceš prcat? Ano“. Nápisy na transparentech, které se nedaly jen tak přehlédnout, se objevily se na nedávné demonstraci proti sexuálnímu násilí, která následovala nedlouho poté, co vypukl skandál kolem nyní již bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho. Toho obvinilo několik žen, že je před lety fakticky znásilnil.

Životní styl
Rubrika Životní styl sleduje současné trendy a popisuje je v názorových článcích.

Do akce vyrazila i pirátská europoslankyně Markéta Gregorová. Nesla transparent s nápisem „Chceš prcat?“ Demonstrace bez kontroverze mi přijde kontraproduktivní, vysvětlila, proč si vybrala toto sloveso, ale jak vychovávat chlapce v časech, kdy europoslankyně chodí s takovým transparentem?

Progresívní mladí lidé nám v posledních dnech předestřeli svůj pohled na to, jak má vypadat milování. Pár se seznámí jenom krátce před aktem, prostřednictvím aplikace ve smartphonu, která umožňuje lokalizovat v nejbližším okolí sexuchtivé protějšky. S dvořením se není nutné zdržovat, chtějí to přece oba, maximálně si dají nějaký ten drink, a poté se odeberou do bytu. Tam se vzájemně informují o konsentu (výraz, který se v anglofonních zemích používá pro souhlas u sexu), nejlépe za užití shora citované otázky, a jdou na to.

Jediný zádrhel může nastat v případě, že si děvče (mladíkům se to nestává) následně vše rozmyslí, třeba i v průběhu aktu. Ráno, když vystřízliví, vzpomene si ta cudná dívka, že to vlastně nechtěla, a jde na policii nahlásit znásilnění.

Dost přemýšlím o tom, jak byla třeba taková Markéta Gregorová vychovaná, když jí připadá vhodné propagovat intimní partnerský souhlas takovým sloganem. Co asi říkají její blízcí, když ji vidí na demonstraci za to, že si to může rozdávat každý s každým, a jediné, co k tomu potřebuje, je přece souhlas? Co její partner? Takhle se to dělá?

Copak těmhle lidem nikdy nikdo neřekl, že existuje i jiná cesta? Že sex lze prožívat ve vztahu, kde mezi partnery panuje vzájemná láska, intimita, důvěra, respekt a úcta – a potom se problém souhlasu řeší sám? 

Jak máme vychovávat chlapce, když se mladé ženy chovají takhle?

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Jak má podle Pirátů vypadat sex? S dvořením se není nutné zdržovat, postačí smartphone
Hodnocení čtenářů1 Hlas
81
81

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.