Nyní čtete
Jak podat trestní oznámení, aby ho orgány nepředaly k prošetření údajnému pachateli – GIBS?
 
 

Někdejší vyšetřovatelka Petra Lhotáková řekla včera ppmagazínu.com: „Podali jsme před rokem trestní oznámení.“ Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby ho orgány činné v trestním řízení nepředaly na zlatém podnose k vyšetření samotnému údajnému pachateli – GIBS.

Šlo o oznámení pro podezření z organizované skupiny mezi předsedou Nezávislého odborového svazu Policie České republiky (NOS PČR) panem Štěpánkem a Generální inspekcí bezpečnostních sborů (GIBS). A to kvůli tomu, že Štěpánek bez souhlasu státního zastupitelství GIBS poskytuje telekomunikační informace o zaměstnancích Národní centrály proti organizovanému zločinu.

„Ale co se nestalo?! Oni (odpovědné orgány, pozn. red) to trestní oznámení předali GIBS – tedy organizaci, proti které bylo podáno!? Předali jim ho přímo na zlatém podnose! To je jako, kdybyste podali trestní oznámení na zloděje, že vám vykradl byt, a žalobce mu ho předal, ať se laskavě vyšetří sám, jestli náhodou nevyvedl něco nezákonného.“

⇣ Psali jsme k tématu:

Exkluzivně: Víte o stíhání na objednávku? Ozvěte se! Lidé Bradáčové napsali, ale museli se smát

⇣ Psali jsme k tématu:

Svá slova o tom, že oznámení bylo posléze předáno na GIBS, Lhotáková doložila příslušným dokumentem, který jí byl zaslán a jejž má ppmagazín.com k dispozici.

Také čtěte

Nyní podala dané oznámení znovu a postupovala podle pokynů Vrchního státního zastupitelství v Praze. „Volala jsem dle pokynu vrchního státního zastupitelství proto, že jsem z hrůzou zjistila, že můj podnět směřující vůči Nezávislému svazu Policie ČR a GIBS postoupil policejní orgán právě k prošetření GIBS. Tímto postupem, který jsem vysloveně zamítala pro absolutní zmaření přípravného trestního řízení, se de facto zmařilo,“ doplnila Lhotáková. Jak pochodila, si můžete poslechnout na nahrávce.

Sama Lhotáková k tomu říká: „Byla to ztráta času. Chápu, že nelze ověřit identitu podatele. Otázkou ovšem zůstává, zda-li je ověření totožnosti při prvotním kontaktu nutné, když orgány činné v trestním řízení musí řešit a řeší i anonymy, tedy mi stejně nezbylo než věc podat písemně datovou schránkou.

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměrné
0
4) Nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

 

2019 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno. Design Pribil Publishers. IČO: 06437176

Posunout nahoru