Jak podat trestní oznámení, aby ho orgány nepředaly k prošetření údajnému pachateli – GIBS?

Někdejší vyšetřovatelka Petra Lhotáková řekla včera ppmagazínu.com: „Podali jsme před rokem trestní oznámení.“ Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby ho orgány činné v trestním řízení nepředaly na zlatém podnose k vyšetření samotnému údajnému pachateli – GIBS.

Šlo o oznámení pro podezření z organizované skupiny mezi předsedou Nezávislého odborového svazu Policie České republiky (NOS PČR) panem Štěpánkem a Generální inspekcí bezpečnostních sborů (GIBS). A to kvůli tomu, že Štěpánek bez souhlasu státního zastupitelství GIBS poskytuje telekomunikační informace o zaměstnancích Národní centrály proti organizovanému zločinu.

„Ale co se nestalo?! Oni (odpovědné orgány, pozn. red) to trestní oznámení předali GIBS – tedy organizaci, proti které bylo podáno!? Předali jim ho přímo na zlatém podnose! To je jako, kdybyste podali trestní oznámení na zloděje, že vám vykradl byt, a žalobce mu ho předal, ať se laskavě vyšetří sám, jestli náhodou nevyvedl něco nezákonného.“

⇣ Psali jsme k tématu:

Exkluzivně: Víte o stíhání na objednávku? Ozvěte se! Lidé Bradáčové napsali, ale museli se smát

⇣ Psali jsme k tématu:

Svá slova o tom, že oznámení bylo posléze předáno na GIBS, Lhotáková doložila příslušným dokumentem, který jí byl zaslán a jejž má ppmagazín.com k dispozici.

Nyní podala dané oznámení znovu a postupovala podle pokynů Vrchního státního zastupitelství v Praze. „Volala jsem dle pokynu vrchního státního zastupitelství proto, že jsem z hrůzou zjistila, že můj podnět směřující vůči Nezávislému svazu Policie ČR a GIBS postoupil policejní orgán právě k prošetření GIBS. Tímto postupem, který jsem vysloveně zamítala pro absolutní zmaření přípravného trestního řízení, se de facto zmařilo,“ doplnila Lhotáková. Jak pochodila, si můžete poslechnout na nahrávce.

Sama Lhotáková k tomu říká: „Byla to ztráta času. Chápu, že nelze ověřit identitu podatele. Otázkou ovšem zůstává, zda-li je ověření totožnosti při prvotním kontaktu nutné, když orgány činné v trestním řízení musí řešit a řeší i anonymy, tedy mi stejně nezbylo než věc podat písemně datovou schránkou.

Profilový obrázek
redakce

ppmagazín.com je zpravodajsko-publicistická platforma. Sestává i z tematických příloh ppděti a ppženy & muži.

Doposud žádné komentáře

Reagujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.