Mikuláš Minář ILUSTRACE: PressPort magazín

Jak se Mikuláš Minář vypařil s šesti milióny korun

Za co konkrétně hnutí Lidé PRO utrácelo, z transparentního účtu nelze vyčíst

Podcasty
Nemáte čas anebo náladu číst? Poslouchejte. Rubrika Podcasty PressPort Magazínu sestává zejména z diskuzních pořadů našich partnerů, spolupracovníků, ale i redaktorů.

Mikuláš Minář schytává kritiku kvůli zjištěním serveru Novinky.cz o financích jeho hnutí Lidé PRO. Možná se podíval na film Sbal prachy a vypadni, míní komentátorka Karolina Stonjeková. Co si o celé situaci dále myslí, si můžete poslechnout v dnešním podcastu.

Pro vysvětlenou dodejme, že Minář, který se proti informacím serveru ohradil, chtěl oslovit přes půl miliónu lidí, kteří by ho podpořili při cestě do Sněmovny. Nepodařilo se získat ani desetinu podpisů a jeho sebevědomý projekt skončil.

Jak upozornil deník Právo a zmíněný server, za neúspěšnou kampaní zůstala téměř šestimiliónová účtenka. Peníze mu naposílali lidé, kteří Minářovi věřili. Za co konkrétně hnutí Lidé PRO utrácelo, z transparentního účtu nelze vyčíst. 

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Jak se Mikuláš Minář vypařil s šesti milióny korun
Hodnocení čtenářů2 Hlasy
99
85
Naše hodnocení
Komentátorka

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.