SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Mikuláš Minář ILUSTRACE: PressPort magazín

Jak se Mikuláš Minář vypařil s šesti milióny korun

Za co konkrétně hnutí Lidé PRO utrácelo, z transparentního účtu nelze vyčíst

Podcasty
Nemáte čas nebo náladu číst? Poslouchejte. Rubrika Podcasty PressPort Magazínu sestává zejména z diskuzních pořadů našich partnerů, spolupracovníků, ale i redaktorů.
Naše hodnocení článku
85

Mikuláš Minář schytává kritiku kvůli zjištěním serveru Novinky.cz o financích jeho hnutí Lidé PRO. Možná se podíval na film Sbal prachy a vypadni, míní komentátorka Karolina Stonjeková. Co si o celé situaci dále myslí, si můžete poslechnout v dnešním podcastu.

Pro vysvětlenou dodejme, že Minář, který se proti informacím serveru ohradil, chtěl oslovit přes půl miliónu lidí, kteří by ho podpořili při cestě do Sněmovny. Nepodařilo se získat ani desetinu podpisů a jeho sebevědomý projekt skončil.

Jak upozornil deník Právo a zmíněný server, za neúspěšnou kampaní zůstala téměř šestimiliónová účtenka. Peníze mu naposílali lidé, kteří Minářovi věřili. Za co konkrétně hnutí Lidé PRO utrácelo, z transparentního účtu nelze vyčíst. 

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME

Jak se Mikuláš Minář vypařil s šesti milióny korun
Hodnocení čtenářů2 Hlasování
99
85
Naše hodnocení

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018.

Základní sekce jsou:

  1. PUBLICISTIKA
  2. DOMOV
  3. SVĚT

Tyto sekce a jejich rubriky jsou označeny svoji základní barvou (oranžová a červená) a články z nich je možno najít i v dalších rubrikách, zejména v sekci Přehledně.

Ostatní rubriky jsou zcela samostatné a jsou označeny příslušnou barvou.

Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Miovský: Senioři na detoxu. Rvačky dětí s rodiči kvůli počítačům. I to je důsledek pandemie