Nyní čtete
Jak se může ČT ve svém vlajkovém pořadu dopouštět už předem takového nálepkování?

Jak se může ČT ve svém vlajkovém pořadu dopouštět už předem takového nálepkování?

Rozkol v ODS poutá v posledních dnech větší část mé pozornosti, než by mi bylo milé.

Vyloučení Václava Klause ml. z Občanské demokratické strany mne překvapilo. Vzhledem k tomu, že tento poslanec získal v posledních sněmovních volbách nejvyšší počet preferenčních hlasů z celé strany a druhý nejvyšší vůbec, jeví se takový krok velmi nelogickým, nešťastným a stranu ohrožujícím. Ačkoliv nejsem nadšenou podporovatelkou ani pravidelnou voličkou ODS, obvykle ji mám v užším výběru stran při rozhodování a hrozící sešup do politického propadliště, do nějž může aktuální střet vyústit, mne proto vůbec netěší. 

Z letmého nahlédnutí do diskusí na Facebooku je evidentní, že většina podporovatelů VK ml. se těší na založení nové strany. Já jsem v tomto ohledu zdrženlivá. Založení nového politického subjektu je jistě velmi náročný proces, je na to třeba mnoho energie, úsilí, času, kvalitních a motivovaných spolupracovníků a v neposlední řadě i peněz. Výsledek je přitom nejistý, byť osoba VK ml. jako lídra je příslibem určité voličské podpory. 

Jsem vyložený filosemita, nikdy bych nevolila stranu, která se byť jen rétoricky otírá o Izrael (což je mimochodem jeden ze zdrojů mého odporu k Bruselu), k rasismu ve všech podobách mám úplnou averzi, a když vidím utrpení migrantů v uprchlických táborech, trhá mi to srdce.

V této souvislosti mne nemile zaskočil úvod dnešních Otázek Václava Moravce. Moderátor, v tomto případě bohužel spíše manipulátor, se nerozpakoval označit uvažovanou stranu rovnou za „krajně pravicovou“, v kontextu toho, že o takové straně se uvažovalo „v kuchyni u Klausů“ už loni. Je neuvěřitelné, že žádný takový subjekt ještě nevznikl a ani se neví, zda vznikne – ale už se ví, že to bude krajní pravice?!

Třeba já bych o volbě kandidátky takové strany určitě uvažovala, protože jsem pravicová euroskeptická volička. Ale u všech všudy, copak já jsem nějaká krajní pravice? Jsem vyložený filosemita, nikdy bych nevolila stranu, která se byť jen rétoricky otírá o Izrael (což je mimochodem jeden ze zdrojů mého odporu k Bruselu), k rasismu ve všech podobách mám úplnou averzi, a když vidím utrpení migrantů v uprchlických táborech, trhá mi to srdce. A třeba o smyslu mise v Afghánistánu už také pochybuji, ale až na základě jejích výsledků, které jsou nulové až kontraproduktivní, určitě ne proto, že bych zpochybňovala naše členství v NATO. Tak jaká krajní pravice? 

Také čtěte

Ne, tohle není krajní pravice, to je tzv. ALTERNATIVNÍ pravice, tedy alternativa k pravici převlečené za nějaký levicový liberalismus a poklonkování Bruselu, nebo něco podobného. A podle mého názoru není sporu o tom, že strana, která by zastupovala zájmy voličů tíhnoucích k alternativní pravici, na českém politickém trhu chybí. Po včerejšku už je totiž zřejmé, že ODS takovou stranou nebude.

Jak se může Česká televize ve svém vlajkovém diskusním pořadu dopouštět už předem takového nálepkování? A vůbec, pozvali Václava Klause, aby se k tomu vyjádřil? To bude veřejnoprávní televize od nynějška označovat vše, co VK ml. udělá, jako „krajně pravicové“? A jeho voliče také? 

Přeji Václavu Klausovi, aby se dobře a uvážlivě rozhodl, co dál.

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (1)
  • ČT je kanál a stoka. Ty jejich diskuse s Moravcem, vždy si tam pozvou tři lidi s identickým názorem, není to žádná diskuse. Lidé jako Jaques Rupnik, nebo Bělohradský jsou tam pečení vaření. ČT je neomarxistická stoka. Ale věří ji už jenom 18 procent čechů, takže OK.
    http://www.epshark.cz/clanek/93/smrt

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru