SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
KOLÁŽ: PressPort Magazín

Jako z Orwella: Muže v pražském metru policisté zpacifikovali chvaty. Neměl roušku

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
98

Na nástupišti stanice metra Florenc si hlídka městské policie povšimla muže, který neměl zakryté dýchací cesty.

Vyzvala ho k nápravě nebo opuštění prostor metra. Muž nereagoval, mával před hlídkou jízdenkou a pak si sedl na lavičku mezi ostatní cestující, kteří se proti tomu ohrazovali.

Během dalších více něž pěti minut neuposlechl jakékoliv zákonné výzvy zakročujících strážníků. To ani poté, co byla použita opakovaná výzva s výstrahou, že bude použito donucovacích prostředků. Skončil s pouty na rukou, napsala Jiřina Ernestová z pražské městské policie.

Dodala, že v okamžiku, kdy muž začal stupňovat svoji agresivitu, nezbylo než použít donucovacích prostředků v podobě hmatů a chvatů. Nakonec došlo také k přiložení pout.

Poté, co se hlídka přesvědčila, zda muž není ozbrojen, byl předveden na místní oddělení Policie ČR. Přestupkovým jednáním dotyčného se bude následně zabývat správní orgán.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME

Městská policie eviduje v průměru pět desítek případů, kdy lidé v metru a jeho prostorech nemají zakryté dýchací cesty. Podle vedoucí Kanceláře ředitele městské policie Praha Ireny Seifertové hrozí za porušení tohoto nařízení, které vláda vydala v souvislosti s opatřeními proti koronaviru, pokuta až 10 tisíc korun, většinu případů však policisté řeší domluvou.

Jako z Orwella: Muže v pražském metru policisté zpacifikovali chvaty. Neměl roušku
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
98

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Putin: Rusko má vakcínu proti Covidu-19, má dcera ji už vyzkoušela