SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
KOLÁŽ: PressPort Magazín

Jan Kraus: Novináři neukazují ‚ksicht‘. Vybudovali falešné modly, ale zodpovědnost žádná

Sponzorováno
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
100
100

Hostem pořadu Xaver Live byl tentokrát moderátor Jan Kraus. Jak skončil na veřejnoprávní televizi, jak „znesvětili“ newsroom ČT, co si myslí o novinářích?

Kraus hovoří o poklesu úrovně žurnalistiky. „To je součást pádu žurnalistiky. Oni už nejsou schopní souvislosti hlídat a uvádět čtenáře do kontextu, jak bylo zvykem,“ říká Kraus. Dodává, že na rozdíl od moderátorů, novináři neukazují „ksicht“, takže jim nikdo na ulici neřekne: „Tos byl ty, ty blboune,“ když něco špatně napíší.

„To je jedna z nejlíp umístěných profesí, co se týká zodpovědnosti – v poměru k tomu, jak ovlivňují společnost. Tu společnost ovlivňují pořád, ale zodpovědnost nemají žádnou,“ hodnotí novináře.

Novináři podle Krause vybudovali falešné modly pokory a laskavého humoru: „To stačí, když sportovec je úspěšnej, mladej, přijde novinář, dá mu rozhovor, dobrý. Přijde druhej novinář, mladý a úspěšný sportovec mu řekne: Teď mi dej pokoj, a druhý den je článek, že zpychnul už po prvním závodě.“

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Jan Kraus: Novináři neukazují ‚ksicht‘. Vybudovali falešné modly, ale zodpovědnost žádná
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
100
100

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
V Česku vyrostl první dům z 3D tiskárny