Jan Kraus | KOLÁŽ: PressPort Magazín

Jan Kraus: Novináři neukazují ‚ksicht‘. Vybudovali falešné modly, ale zodpovědnost žádná

Novináři podle Krause vybudovali falešné modly pokory a laskavého humoru

Sponzorováno
PODCASTY
Nemáte čas nebo náladu číst? Poslouchejte. Rubrika Podcasty PressPort Magazínu sestává zejména z diskuzních pořadů našich partnerů, spolupracovníků, ale i redaktorů.
Naše hodnocení článku
83

Hostem pořadu Xaver Live byl tentokrát moderátor Jan Kraus. Jak skončil na veřejnoprávní televizi, jak „znesvětili“ newsroom ČT, co si myslí o novinářích?

Kraus hovoří o poklesu úrovně žurnalistiky. „To je součást pádu žurnalistiky. Oni už nejsou schopní souvislosti hlídat a uvádět čtenáře do kontextu,“ říká Kraus. Dodává, že na rozdíl od moderátorů, novináři neukazují „ksicht“, takže jim nikdo na ulici neřekne: „Tos byl ty, ty blboune,“ když něco špatně napíší. „To je jedna z nejlíp umístěných profesí, co se týká zodpovědnosti – v poměru k tomu, jak ovlivňují společnost. Tu společnost ovlivňují pořád, ale zodpovědnost nemají žádnou.“

Novináři podle Krause vybudovali falešné modly pokory a laskavého humoru: „To stačí, když sportovec je úspěšnej, mladej, přijde novinář, dá mu rozhovor, dobrý. Přijde druhej novinář, mladý a úspěšný sportovec mu řekne: Teď mi dej pokoj, a druhý den je článek, že zpychnul už po prvním závodě.“

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Jan Kraus: Novináři neukazují ‚ksicht‘. Vybudovali falešné modly, ale zodpovědnost žádná
Hodnocení čtenářů1 Hlas
100
83
Naše hodnocení
Diskusní pořady

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.