SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Jan Kraus | KOLÁŽ: PressPort Magazín

Jan Kraus: Novináři neukazují ‚ksicht‘. Vybudovali falešné modly, ale zodpovědnost žádná

Novináři podle Krause vybudovali falešné modly pokory a laskavého humoru

XTV Diskusní pořady
Aktualizace:
Sponzorováno
PODCASTY
Nemáte čas nebo náladu číst? Poslouchejte. Rubrika Podcasty PressPort Magazínu sestává zejména z diskuzních pořadů našich partnerů, spolupracovníků, ale i redaktorů.
Naše hodnocení článku
83

Hostem pořadu Xaver Live byl tentokrát moderátor Jan Kraus. Jak skončil na veřejnoprávní televizi, jak „znesvětili“ newsroom ČT, co si myslí o novinářích?

Kraus hovoří o poklesu úrovně žurnalistiky. „To je součást pádu žurnalistiky. Oni už nejsou schopní souvislosti hlídat a uvádět čtenáře do kontextu,“ říká Kraus. Dodává, že na rozdíl od moderátorů, novináři neukazují „ksicht“, takže jim nikdo na ulici neřekne: „Tos byl ty, ty blboune,“ když něco špatně napíší. „To je jedna z nejlíp umístěných profesí, co se týká zodpovědnosti – v poměru k tomu, jak ovlivňují společnost. Tu společnost ovlivňují pořád, ale zodpovědnost nemají žádnou.“

Novináři podle Krause vybudovali falešné modly pokory a laskavého humoru: „To stačí, když sportovec je úspěšnej, mladej, přijde novinář, dá mu rozhovor, dobrý. Přijde druhej novinář, mladý a úspěšný sportovec mu řekne: Teď mi dej pokoj, a druhý den je článek, že zpychnul už po prvním závodě.“

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Jan Kraus: Novináři neukazují ‚ksicht‘. Vybudovali falešné modly, ale zodpovědnost žádná
Hodnocení čtenářů1 Hlas
100
83
Naše hodnocení

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018.

Základní sekce jsou:

  1. PUBLICISTIKA
  2. DOMOV
  3. SVĚT

Tyto sekce a jejich rubriky jsou označeny svoji základní barvou (oranžová a červená) a články z nich je možno najít i v dalších rubrikách, zejména v sekci Přehledně.

Ostatní rubriky jsou zcela samostatné a jsou označeny příslušnou barvou.

Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Derek Chauvin, bělošský policista, stanul před soudem