SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
SkyDrive | FOTO: archiv PressPort Magazínu

Japonci zkonstruovali létající vozidlo Skydrive. Chtějí s ním dobít Čínu

Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

Japonská společnost SkyDrive provedla úspěšný test takzvaného létajícího automobilu s jednou osobou na palubě. Dopravní prostředek připomínající motocykl s vrtulemi či dron se vznesl do výšky zhruba jednoho až dvou metrů a zůstal ve vzduchu asi čtyři minuty. Cílem je nejméně půlhodina.

Šéf projektu Tomohiro Fukuzawa vyjádřil naději, že se z tohoto „létajícího automobilu” do roku 2023 podaří vytvořit produkt použitelný v reálném světě. Upozornil ale, že klíčovým úkolem je zajistit jeho bezpečnost.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME

„Doufám, že ho bude chtít používat mnoho lidí a že se budou cítit bezpečně,“ řekl Fukuzawa. Uvedl také, že z více než stovky projektů létajícího automobilu po celém světě jen hrstka uskutečnila let s osobou na palubě.

Stroj společnosti SkyDrive zatím dokáže létat pouze pět až deset minut. Pokud se tuto dobu podaří prodloužit na 30 minut, získá podle Fukuzawy větší potenciál, včetně vývozu do zemí, jako je například Čína.

Z řady firem, které vyvíjejí létající automobil, za zmínku stojí např. slovenský AeroMobil. Jejich stroj je ve vývoji už mnoho let. Slovenská společnost před dvěma lety představila i koncept elektrického létajícího auta.

Japonci zkonstruovali létající vozidlo Skydrive. Chtějí s ním dobít Čínu
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Muzikoterapie rozšířila covid. Sanatorium v Holicích vydezinfikují hasiči