SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Protesty v Bělorusku | FOTO: Yauhen Yerchak/EPA

Jaroslav Plesl: Moderátor Železný je svazácký typ. Bělorusko? Stejný scénář jako Ukrajina

Bude-li Lukašensko svržen, zemi uchvátí Putin, říká šéfredaktor MF DNES

Aktualizace:
Sponzorováno
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0
0

Co se týká aktuálního dění v Bělorusku, šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl má za to, že jde o úplně stejný scénář jako na Ukrajině. Nejdřív impuls k revoluci, pouliční nepokoje, svržení prezidenta, i když v tomto případě si nemyslím, že prezident bude svržen. Ale kdyby se podařilo Lukašenka svrhnout, přijde, úplně stejně jako na Ukrajině, fáze nadšení a očekávání demokratizačního procesu, a potom spadne celá země kompletně do vlivu Vladimíra Putina,“ domnívá se Jaroslav Plesl, který komentuje důležité zprávy minulého týdne.

1) Udavač! Železný z ČT nahlásil „prohřešek“. Co z toho? Nebude rád

„Nádherný titulek Parlamentních listů. Myslím, že tady trochu Jakub Železný překračuje hranice toho, co by měl dělat veřejnoprávní moderátor. Pouští se do věcí, které mu nepřísluší; žalovat na policisty, že mají nějaký vzor na šátku přes obličej… Důležité je, že ho přes obličej měli, ne to, co na něm mají. Mě by spíš zajímalo, jestli by někdo takto žaloval na Jakuba Železného, když moderuje nějakou soukromou akci a používá svůj obličej jako nástroj pro vedlejší výdělky v České televizi. To je prohřešek, který by se měl nahlásit. Je to takový svazácký typ. Ti lidé mají pocit, že je to jejich televize: oni rozhodují o tom, kdo tam pracuje, co si myslí, co vysílá a co je jediný správný názor, který mají lidé poslouchat z veřejnoprávní televize. A takhle veřejnoprávní televize fungovat nemá, protože má mluvit k celé společnosti. Ta je pluralitní v názorech, a to se má respektovat,“ míní Jaroslav Plesl.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME

2) „Sepsal jsem závěť. Má sbírka umění skončí v Museu Kampa. Požár tam způsobil škodu za 20 milionů. Díla pokryl mazlavý toxický popel.“ – říká europoslanec Jiří Pospíšil.

„No, to je dobře. Každý by měl mít závěť. Děti mít asi nebude… A myslím, že speciálně u tohoto politika je lepší, když se věnuje nadacím. Měl našlápnuto, byl výborný, obrovský talent, ale chybí tam podle mne nějaká pracovní morálka. Kdyby na sobě více pracoval, kdyby trávil více času v politice než svými osobními zálibami, myslím, že měl na to, aby se stal českým premiérem,“ konstatuje Jaroslav Plesl.

3) Jako na Mečiara. Musí vzniknout národní fronta Antibabiš, míní Bělobrádek

„To je opravdu neotřelý nápad… A vzpomněl si na slova, která zná pravděpodobně ze základní školy. Národní fronta, to si dobře pamatujeme z komunismu. Bude to souručenství politických stran pod vedením jedné politické strany. Tady pan Bělobrádek si zřejmě myslí, že to bude strana lidová, ale mýlí se, protože taková národní fronta by byla pod vedením Pirátů. Otázka, jestli ví, co říká. Pan Bělobrádek si na posledních osm devět let nestihl všimnout, že antibabiš nefunguje,“ soudí Jaroslav Plesl.

Jaroslav Plesl: Moderátor Železný je svazácký typ. Bělorusko? Stejný scénář jako Ukrajina
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Upozornili jsme na nejasnosti kolem Čapího hnízda, zastrašují nás a divně vyšetřují, žádá expolicistka dohled u výslechu