SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Adam Vojtěch | ILUSTRACE: PressPort Magazín

Je stát legalizovaná mafie?

I sebelepší a nejmorálnější politik světa nemůže stát řídit tak, aby fungoval dobře

Tereza Urzová Publicistka
Komentáře
Publicistická rubrika Glosy & Komentáře sestává z názorových článků autorů, kteří spolupracují s PressPort Magazínem.

Podle premiéra, jak sdělil, mu ministr zdravotnictví Petr Arenberger dodal všechny potřebné dokumenty a nejspíš mu jen někdo špatně poradil. Podcenil, že na úrovni ministra jsou majetková přiznání přísnější. Odůvodnil to celkově tlakem a hlavně rodinou. Já to samozřejmě akceptuju a děkuji za to, že přijal krátce před volbami funkci, dodal Babiš dříve, nežli Arenberger rezignoval, přičemž na jeho místo nastupuje staronový ministr Adam Vojtěch.

Oblíbenou anarchokapitalistickou frází je, že stát je legalizovaná mafie. Já tenhle výrok zas tak moc nemusím, protože mi přijde moc prudký a obtížně stravitelný pro lidi, kteří o morálce různých aspektů státu nikdy nepřemýšleli. 

Nedovedu si ale přestavit, že by nějaký živostník ve svých daních opomněl ne 65, ale třeba i jen jednu nemovitost. Daňová kobra by ho už dávno zašlapala do koberce. 

Stát nefungoval pořádně a efektivněji než volný trh snad nikdy a v ničem, ale za poslední rok to bylo výrazněji vidět — a navíc začalo jít o život, takže si toho začalo všímat mnohem více lidí. Trochu mě ale mrzí, že mnoho z nich došlo k závěru, že potřebujeme akorát vyměnit politickou reprezentaci za nějakou schopnější. I sebelepší a nejmorálnější politik světa nemůže stát řídit tak, aby fungoval dobře, protože centrální plánování nikdy nedokáže alokovat zdroje tak dobře jako lidé sami.

A myslíte, že se Arenbergerovi něco stane? Já o tom dost pochybuju.

Ztratí se, celé se to nějak uhladí a časem zapomene. Protože u některých tohle možné je. Premiérovi to prochází už dlouho a my všichni tohle celé musíme svými daněmi podporovat. Stát je totiž legalizovaná mafie

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME

Je stát legalizovaná mafie?
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018.

Základní sekce jsou:

  1. PUBLICISTIKA
  2. DOMOV
  3. SVĚT

Tyto sekce a jejich rubriky jsou označeny svoji základní barvou (oranžová a červená) a články z nich je možno najít i v dalších rubrikách, zejména v sekci Přehledně.

Ostatní rubriky jsou zcela samostatné a jsou označeny příslušnou barvou.

Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Nora Fridrichová na talíři. Petr Holec se novinářce vysmál