Adam Vojtěch | ILUSTRACE: PPM

Je stát legalizovaná mafie?

I sebelepší a nejmorálnější politik světa nemůže stát řídit tak, aby fungoval dobře.

Podle premiéra, jak sdělil, mu ministr zdravotnictví Petr Arenberger dodal všechny potřebné dokumenty a nejspíš mu jen někdo špatně poradil.

Glosy
Publicistická rubrika Glosy sestává z názorových článků autorů, kteří spolupracují s PPMagazínem.

Podcenil, že na úrovni ministra jsou majetková přiznání přísnější. Odůvodnil to celkově tlakem a hlavně rodinou. Já to samozřejmě akceptuju a děkuji za to, že přijal krátce před volbami funkci, dodal Babiš dříve, nežli Arenberger rezignoval, přičemž na jeho místo nastupuje staronový ministr Adam Vojtěch.

Oblíbenou anarchokapitalistickou frází je, že stát je legalizovaná mafie. Já tenhle výrok zas tak moc nemusím, protože mi přijde moc prudký a obtížně stravitelný pro lidi, kteří o morálce různých aspektů státu nikdy nepřemýšleli. 

Nedovedu si ale přestavit, že by nějaký živostník ve svých daních opomněl ne 65, ale třeba i jen jednu nemovitost. Daňová kobra by ho už dávno zašlapala do koberce. 

Stát nefungoval pořádně a efektivněji než volný trh snad nikdy a v ničem, ale za poslední rok to bylo výrazněji vidět — a navíc začalo jít o život, takže si toho začalo všímat mnohem více lidí. Trochu mě ale mrzí, že mnoho z nich došlo k závěru, že potřebujeme akorát vyměnit politickou reprezentaci za nějakou schopnější. I sebelepší a nejmorálnější politik světa nemůže stát řídit tak, aby fungoval dobře, protože centrální plánování nikdy nedokáže alokovat zdroje tak dobře jako lidé sami.

A myslíte, že se Arenbergerovi něco stane? Já o tom dost pochybuju.

Ztratí se, celé se to nějak uhladí a časem zapomene. Protože u některých tohle možné je. Premiérovi to prochází už dlouho a my všichni tohle celé musíme svými daněmi podporovat. Stát je totiž legalizovaná mafie

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME

Je stát legalizovaná mafie?
Hodnocení čtenářů1 Hlas
97
97
Publicistka

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.