FOTO: The New Yorker

Je to prase, říká šéfredaktor MfD o zástupci šéfredaktora ČT

Tornádo vám vezme barák, a on vám ještě flusne do obličeje, zdůrazňuje šéfredaktor MfD

Podcasty
Nemáte čas anebo náladu číst? Poslouchejte. Rubrika Podcasty PressPort Magazínu sestává zejména z diskuzních pořadů našich partnerů, spolupracovníků, ale i redaktorů.

Aktuální události komentuje tentokrát v XTV v pořadu Potrženo, sečteno šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl. Konkrétně příspěvek novináře ČT na sociálních sítích, jak si můžete poslechnout v ukázce.

Zástupce šéfredaktora České televize František Lutonský po čtvrteční bouři na jižní Moravě na svůj Twitter umístil příspěvek, kde mimo jiné uvedl: „Takhle tam dopadly výsledky voleb. Všude hlasovali pro současného prezidenta…“

„Je to nechutné. Je to tak nechutné, že je až nepříjemné se na to koukat. A je úplně nechutné, že člověk, který takto přemýšlí, je placen z našich daní. Koncesionářský poplatek ČT není nic jiného než daň – má se tomu říkat televizní daň,“ kritizuje Lutonského Plesl.

„Takže pan Lutonský žije z daní voličů pana Zemana a uráží je takovým způsobem. On je tam použitý pouze jako klacek. Ale on uráží ty lidi a to je prostě hnusné. Lidé, co volili Zemana, by měli podepsat prohlášení a měli by být od televizní daně osvobozeni, dokud tam bude František Lutonský. Je to opravdu prase! Vezme vám to barák, a ještě vám Lutonský flusne do obličeje,“ zdůrazňuje Plesl.

Lutonský nakonec svůj tweet odstranil. „Smazal jsem ten tweet o tornádu a prezidentovi, protože ho mnoho lidí vykládá tak, jak by mě ani ve snu nenapadlo,“ uvedl. Ředitel prezidentské kanceláře Vratislav Mynář vyzval v té souvislosti generálního ředitele České televize Petra Dvořáka k omluvě. 

V dopise se uvádí, že podle tzv. Desatera pro práci novináře České televize na sociálních sítích pro zaměstnance platí, že „cokoli, co publikujeme, lajkujeme nebo sdílíme na sociálních sítích, nesmí ohrozit důvěru v naši vlastní nestrannost ani v objektivitu, nezávislost a vyváženost vysílání České televize“.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Je to prase, říká šéfredaktor MfD o zástupci šéfredaktora ČT
Hodnocení čtenářů5 Hlasů
78
78
Diskusní pořady

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.