OBRAZ: Andy Warhol – Queen Elizabeth II of the United Kingdom from the Reigning Queens Edition

Jedna malá soukromá vzpomínka na anglickou královnu ze školního zájezdu

Uvěřili nám až za pár dnů, kdy jsme do školy přinesly ukázat vyvolané snímky

Životní styl
Rubrika Životní styl PressPort Magazínu sleduje současné trendy.

Bylo to v roce 1999. Jeli jsme se střední školou na zájezd do Londýna. Poslední den zájezdu jsme před odjezdem dostali dlouhý rozchod, asi na tři nebo čtyři hodiny někde za Tower Bridge, kde stály autobusy.

S kamarádkou Jarkou jsme hned sedly na metro a vyrazily do centra, že půjdeme znovu do Národní galerie, protože libry byly fuč a tam je přeci vstup zdarma. No, a taky proto, že Jarka chtěla po maturitě jít studovat umění, což se jí nakonec i podařilo.

Když jsme se blížily ke galerii, viděly jsme shluk lidí, policisty a zatarasené ulice. Jedné z policistek jsme se zeptaly, co se děje a ona odpověděla: Queen is comming for the opening.

Postavily jsme se tedy k tomu kovovému zátarasu naproti bočnímu vstupu do Národní galerie a čekaly. Asi za půl hodiny přijelo královské auto a z něj vystoupila Alžběta II. v kostýmku a kloboučku fuchsiové barvy, aby slavnostně otevřela novou expozici.

Bylo to přes ulici, tedy z dálky, ale viděly jsme ji! I pár fotek jsme pořídily. Asi top zážitek, jaký si člověk může z UK odvézt.

Ale největší legrace byla, když jsme se vrátily k autobusu a nadšeně všem hlásily, že jsme viděly královnu. Každý nám na to totiž řekl, že si máme jít dělat srandu z někoho jiného. Uvěřili nám až za pár dnů, kdy jsme do školy přinesly ukázat vyvolané snímky.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Jedna malá soukromá vzpomínka na anglickou královnu ze školního zájezdu
Hodnocení čtenářů1 Hlas
95
95
Komentátorka
Další
Bídák

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.