SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Ministr Roman Prymula | KOLÁŽ: PressPort Magazín

Jenom člověk. Ale vadí mi, že se ta schůzka vůbec konala

Porušil nařízení, je to tak; je nedůstojné svalovat vinu na někoho jiného nebo hledat kličky v předpisech

Monika Čírtková
Monika Čírtková Komentátorka
Aktualizace:
Komentáře
Publicistická rubrika Glosy & Komentáře sestává z názorových článků autorů, kteří spolupracují s PressPort Magazínem.
Naše hodnocení článku
55

Kauzou plk. Romana Prymuly žije celá republika. Sice jsem to neměla v úmyslu, ale přece jen k ní připojím několik poznámek.

Ministr zdravotnictví se nechal hloupě nachytat; vzniklý skandál nelze v žádném případě ustát, na to může rovnou zapomenout, i kdyby byl zcela nenahraditelný, jakože není. 

Je úplně jedno, jestli ho na tu schůzku někdo vylákal, někdo to na něj narafičil, byla to past, jestli novináři sledovali zájmy někoho jiného, jestli měl povinnost nosit roušku až ráno nebo už večer. Tohle všechno je úplně lhostejné. 

Neměl se nechat takto přistihnout. Je jenom jeho chyba, pokud kývl na pozvání, které tak ostentativně porušovalo jeho vlastní předpisy, doporučení a úpěnlivé výzvy. Neměl tam být, a pokud tam byl, nechť za to nese odpovědnost.

Vadí mi, jak je do toho zcela nevinně zatažena Vyšehradská kapitula

Samotné porušení pravidel, jehož se dopustil, je jen obyčejné lidské selhání. Každý z nás ta pravidla někdy poruší; jsem přesvědčená, že život si svou cestu najde i přes nástrahy. Jistěže se rádi setkáváme v restauracích, jistěže chceme jít po práci na pizzu, jistěže chceme volně dýchat – to je přece normální. Všichni chceme žít, i pan ministr.

Pan Prymula dal veřejnosti zcela mimoděk najevo, co si o opatřeních, která tak dramaticky vyhlašuje, skutečně myslí. A co si o nich myslí? Asi že není nutné je tak úplně dodržovat. Že jemu se nic nestane, že on se přece nenakazí, že bude všechno v pořádku. Jak typické, jak lidské, jak omluvitelné. Chápu ho. 

Mně na tom nejvíce vadí úplně jiné věci, než že byl přistižen v restauraci po zavíračce. Vadí mi, že se ta schůzka vůbec konala. Raději nechci vědět, co se tam v noci probíralo. Protože je vyloučeno, že by to bylo něco pěkného.

Vadí mi, že ta restaurace teď bude cílem správního řízení a dostane pokutu. Který provozovatel by odmítl uvařit pro ministra a místopředsedu vládního hnutí, kdyby o to projevili zájem? 

Vadí mi, jak je do toho zcela nevinně zatažena Vyšehradská kapitula. Je ostudné, že probošt musí vysvětlovat, co je to nájem nebytových prostor.

Vadí mi, že ministr nepřijde před lidi a nepřizná jako chlap, že tohle pokazil. Že se hloupě vymlouvá. Porušil nařízení, je to tak; je nedůstojné svalovat vinu na někoho jiného nebo hledat kličky v předpisech.

Ale závěr je z toho jediný. Platí to, co víme už dávno. Chránit se musíme sami. Žádný ministr nás před virem zázračně neochrání. Je to totiž jenom člověk.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Jenom člověk. Ale vadí mi, že se ta schůzka vůbec konala
Hodnocení čtenářů4 Hlasy
74
55
Naše hodnocení

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018.

Základní sekce jsou:

  1. PUBLICISTIKA
  2. DOMOV
  3. SVĚT

Tyto sekce a jejich rubriky jsou označeny svoji základní barvou (oranžová a červená) a články z nich je možno najít i v dalších rubrikách, zejména v sekci Přehledně.

Ostatní rubriky jsou zcela samostatné a jsou označeny příslušnou barvou.

Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Elfové kádrovali: zařadili renomovanou advokátku na seznam dezinformátorů