SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
ILUSTRACE: Eleanor Shakespeare (úprava v textu PressPort Magazín)

K anonymním seznamům Českých elfů a tomu, proč se jim vyhnout

Ti lidé se chlubí tím, že lžou o své identitě a škodí jiným

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů7 Hlasování
92
90
Naše hodnocení

Chtěla bych se ještě vyjádřit k diskusi s Českými elfy, ale ztrácím o to zájem. Na jejich stránkách jsem zjistila, že jejich upocené příspěvky v podstatě nikoho nezajímají; pokud nedám odkaz na Facebook nebo se to neobjeví v některém médiu, které přetiskuje polemické komentáře, není pod jejich posty víceméně žádná diskuse. Na to, jak se snažili mediálně prezentovat a jak pateticky se představují, je s podivem, jak malý ohlas dokázali vyvolat. 

Když se uznávaná advokátka Monika Čírtková, jejíž kultivované komentáře k současnému dění oceňuje řada čtenářů, vymezila proti vulgaritám, které byly vyřčeny na adresu členky Rady ČT Hany Lipovské, poté, co se věnovala tématu smrti Milady Horákové, asi netušila, že se tím dostane na seznam, který si o dezinformačních médiích vedou Čeští elfové. A tak slušně požádala, aby z něj byla vyňata, protože projevit svůj názor není podle ní dezinformace. Ale to podle Českých elfů nejde. Mezi Čírtkovou a elfy proběhla přestřelka, kterou advokátka uzavírá svým dnešním příspěvkem.

I můj úplně nejhloupější příspěvek vzbudí větší zájem než elaboráty těchto elfů. Ani se nedivím. Je to nedostatečně chytré, zato velice nudné.

Z diskusí jsem vyrozuměla, že zejména starší generace, která dobře pamatuje poměry před rokem 1989, nese vydávání jejich dezinformačních seznamů – navíc anonymně – velice nelibě. Vidím také, že většina kriticky uvažujících čtenářů si učiní velmi rychle adekvátní obrázek o prospěšnosti této činnosti. 

Na tohle je zkrátka nutný ten správný přístup k životu, a ten já nemám

Zakladatel této skupiny popsal podle citace na Wikipedii její aktivity takto:

…ve svém volném čase, bezplatně a dobrovolně vstupují pod falešnými profily do komunit na Facebooku, kde se ve velkém šíří dezinformace, a hledají jejich původce. Mapují, jaké lži nesou řetězové e-maily a kdo za nimi stojí. Nejpracovitější dobrovolníci se údajně této činnost věnují kolem šesti hodin týdně. Anonymní otec zakladatel uvedl: „Působíme v tradičním veřejném i kybernetickém prostoru. Monitorujeme činnost nepřátel na internetu a získáváme informace o konkrétních osobách napadajících hodnoty, na nichž stojí Česká republika. Nepřátelské sítě nejen sledujeme, ale i aktivně podrýváme.“

To je dokonale vypovídající. Ti lidé se chlubí tím, že lžou o své identitě a škodí pod rouškou anonymity ostatním uživatelům Facebooku, kteří jim třeba důvěřují a sdělí své názory. Na tohle je zkrátka nutný ten správný přístup k životu, a ten já nemám. A ani se ho nechci učit. Já snad ani nechci vědět, že takový přístup vůbec existuje.

Pokud – stejně jako já – hledáte inteligentní, břitké diskutující, zajímavé komentátory, neotřelé uvažování, inspirativní přístup k různým tématům, pokud máte rádi, když radost, vtip, nápady a emoce šumí v textech jako bublinky v sektu, doporučuji vyhnout se Českým elfům. Je to ztráta času.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
K anonymním seznamům Českých elfů a tomu, proč se jim vyhnout
Hodnocení čtenářů7 Hlasování
92
90
Naše hodnocení

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Kroupa jako součást organizované skupiny, která chtěla ovládnout významné pozice ve státě