Andrej Babiš | ZDROJ: Twitter Andreje Babiše (úprava PressPort Magazín)

K Babišovi před školáky: reakce na neznalost klasické literatury jsou trochu přehnané, ale ty planety…

Mně přišlo zas úsměvné, že zařadil mezi planety Měsíc a Slunce

Babiš se před dětmi ztrapnil, neznal planety ani nejznámější Haškovo dílo. Dobírá si ho i Pavel, píší média. Mně to naopak nepřijde jako nějaký hrozný marketingový přešlap.

Česko
Analytická rubrika Česko PressPort Magazínu se zabývá různorodými tuzemskými tématy.

Pohoršují se nad ním všichni ti, co by ho stejně nevolili, video se šíří; a ti, co ho volit chtějí, ho budou volit tak jako tak, protože odpovědi na tyto otázky (které mnoho lidí považuje za základní všeobecný přehled) nejspíš nikdy k ničemu potřebovat nebudou. Babiš je zjevně taky nepotřeboval, aby to dotáhl, kam to dotáhl.

A jen si teda dovolím zamyšlení – zdá se mi, že společnost považuje znalost klasické literatury za zásadní. Kdo jste tedy četl alespoň pět děl od Čapka plus toho Švejka – bylo vám to někdy k něčemu? Mě by to doopravdy zajímalo, protože mně to nedalo asi nic víc než pocit četla jsem toho důležitého Čapka a byl čtivý, a největší dojem mám z Krakatitu, který byl snad jedna z nejvíc nepříjemných knih, co jsem kdy četla (takže dojem spíš negativní).

Chápu, že je to historická klasika naší země, ale pokud bych chtěla já osobně předat někomu nějakou lidskou zkušenost, znalost nebo zamyšlení, určitě bych nesáhla zrovna po Čapkovi. Schválně se neptám lidí, kteří od něj četli třeba jen jednu knihu nebo nic, protože umět vyjmenovat jeho díla jak básničku (aniž bych ty díla alespoň povrchově znala) mi přijde už úplně zcestné.

Nechci, aby tu z toho měl někdo pocit, že tu celé vzdělání relativizuji, protože mně přišlo zas úsměvné, že zařadil mezi planety Měsíc a Slunce. Přijde mi však, že ty reakce na neznalost klasické literatury jsou trochu přehnané, a to si myslím i s ohledem k tomu, že čtu, myslím, víc jak průměrný člověk a klasiky mám načteno poměrně dost.

Každý z nás by si našel jiné oblasti literatury, které mu něco dají a budou jeho potravou pro duši.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
K Babišovi před školáky: reakce na neznalost klasické literatury jsou trochu přehnané, ale ty planety…
Hodnocení čtenářů1 Hlas
96
96
Publicistka

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.