SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
FOTO: marekpribil.cz

K článku na webu iRozhlas.cz

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
100

Jaké by to byly Vánoce, kdyby se mi nevěnoval server iRozhlas.cz a paní redaktorka Kristýna Guryčová? Ta nově mimo jiné píše, že jsem osoba, co vytvářela pro tentokrát a pro změnu kompromitující články nejen na ČSSD, ale už i dokonce na ODS. Kde, kdy a jak, to už se bohužel opět nedozvím… Nabídl jsem jí pracovní kafe, té Kristýně, odmítla. Vyjádření, které jsem jí zaslal, tento veřejnoprávní server zamítl taktéž vydat.

Ale podrobněji k textu paní redaktorky: jeho součástí je i písemné znění rozsudku, týkajícího se mojí osoby. Byl jsem zproštěn viny nikoli za vraždu, jak by se mohlo dle počtu textů na webu iRozhlas.cz zdát, ale za přečin údajné banální pomluvy…

PODPOŘTE
PressPort Magazín & naše autory
DĚKUJEME

Publikoval jsem před časem článek, který tvrdil, že čtyři policisté prostřednictvím své zmocněnkyně podali k rukám pražského policejního ředitele podnět. Tento podnět sestával i z materiálu o Čapím hnízdě. Článek sepsala paní zmocněnkyně. Já ho zveřejnil na tomto webu (předtím jsem ho zkonzultoval s tehdejším redaktorem serveru iRozhlas.cz a doplnil o mnoho informací z jeho textu s příslušným odkazem).

Zmocněnkyně policistů mi doložila, že podnět podala (viz PDF níže). V článku z něj pak citovala, zatímco já tvrzení policistů zpochybnil, jelikož jsem zmínil, že ti nepředkládají kromě svých slov žádný konkrétní důkaz.

Čili – a to je podstata věci: citace, která je mi (byla mi) vytýkaná jako údajný přečin pomluvy a vztahuje se k osobám pánů Nevtípila a Chovance, není citací toho, co tvrdím já, ale toho, co tvrdili prostřednictvím své zmocněnkyně (autorky článku) policisté v podnětu podaném k rukám tehdejšího ředitele pražské policie. A to lze jednoznačně doložit. 

POUTAVÉ ČLÁNKY, AKTUÁLNÍ DATA, INTERAKTIVNÍ MAPY

Novinář Deníku N Jakub Zelenka, který celou tuto moji novou kauzu otevřel, vymyslel si bezostyšně citaci státní zástupkyně. Dne 22. listopadu 2019 publikoval zprávu Výpověď o Čapím hnízdě nebyla „výbušná“, nýbrž smyšlená, tvrdí policie a novináře Přibila žene k soudu. V tomto svém článku Zelenka taktéž (podobně jako paní Kristýna Guryčová) lživě uvádí: „Přibil v textu psal, že Chovanec s tehdejším policejním prezidentem Tomášem Tuhým ovlivňoval vyšetřovatele kauzy Pavla Nevtípila.“ A rovněž cituje příslušnou státní zástupkyni. Podle stanoviska státního zastupitelství, které jsem si vyžádal, si však Zelenka citaci vymyslel. Zastupitelství mu nic nesdělilo. Věc mj. předalo policii k prošetření, jak jsem byl poté vyrozuměn, viz PDF.

V onom PDF na konci článku pak dále naleznete i stanovisko příslušné zmocněnkyně policistů (expolicistů), která podnět Ptáčkovi ohledně Čapího hnízda podala. A rovněž vyjádření pro iRozhlas.cz, které mi odmítli publikovat. Nepíšou oni jen, co se jim hodí? Proč se paní redaktorka nenaveze do Zelenky?

Podle mého soudu jde o takové politické hrátky a pokusy o diskreditaci. Dnes vcelku běžná záležitost, na které se média rády podílejí. Ačkoli mám, řekl bych, nadhled i solidní trénink, přesto mi jedna věc vadí. Vadí mi, že jsem v těchto článcích označován za novináře.

Za novináře se již dávno nepovažuju, neživím se již dlouho touto prací (a ani se za něj pokládat nechci). Vnímám to označení jako pejorativní. A vždy se stydím, když se v souvislosti se mnou kdekoli objeví. Na tento web píšu sám zřídkakdy. Starám se předně o jeho grafickou podobu. Proč raději, ptám se však, nenapíšou o mojí nové knize. Bohužel, to oni nesmí. To mají zakázáno… Tak to chodí…

Hezké Vánoce.

Hodnocení čtenářů1 Hlasování
100

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Zemanovi navrhli lidé na vyznamenání 248 osobností