Nyní čtete
Kalousek jako vlajkonoš kýčového humanismu

Kalousek jako vlajkonoš kýčového humanismu

Václav Klaus byl a je ruský agent, aktivovaný po roce 2010. S tak peprným vyjádřením na účet exprezidenta přišel včera šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek, někdejší strážce státní pokladny. Klausův mluvčí jej nazval hňupem.

O události pojednaly hlavní tuzemské zpravodajské servery. A i když připomněly, že je bývalá hlava státu zase o rok starší, protože má zrovna narozeniny, opomněly už zmínit, že rozdíl mezi Klausem a Kalouskem tkví v tom, že jeden stál za rozkladem federace a druhý prý padáků. Otázkou je, co bylo horší.

A nikde také nepadlo, že v protikladu od neměnného Klause, což je jen stále konzervativnější patron mrzutý z příliš turbulentního světa, prodělal Kalousek zajímavou transformaci, kterou voliči TOP 09 vnímají jako transcendenci.

Vnímají, že svými nově nabytými schopnostmi přesáhl Kalousek soudobé finanční vědění, a jelikož mu začal být svět financí těsný, vykročil bývalou nohou pragmatika na stezku bódhi dalšího osvícení v roli agenta Dalajlámy, kdy má jediný cíl: dosáhnout plného probuzení svojí mysli. Škarohlídi jako Babiš ovšem za sněmovním pultíkem nehovoří o Kalouskově vykořenění z mentálních znečištění, ale o tvrdém chlastu.

Ať tak či onak, jde-li o morální „očistu“ či o zisk laciných politických bodů, hodí se nám Čechům kdekterý Číňan, jehož by v jiné politické pozici, nežli je zrovna opoziční poslanec, vítal Kalousek jak o život. Dnes podporuje okupovaný Tibet či spolek Milión chvilek a veřejnoprávní médium netrpělivě vyčkává, vystoupí-li u instalovaného pítka na Letenské pláni vyholen ve stylu buddhistického mnicha, mávaje přitom duhovou vlajkou, poprvé použitou pro den gayů v San Francisku v roce 1978.

Také čtěte

Člověk zkušený zahrne leckdy sympatiemi raději protřelého lumpa anebo hamižníka nežli aktivistického arbitra pravdy a morálky v adolescentním věku, o kterého se opírá rád každý režim. U Kalouska může mít problém. Ve skutečnosti, lze se nezřídka kdy bohužel domnívat, je mu totiž úplně fuk, že vlajkonoši kýčového humanismu atraktivně zejména pro mládež spojují velkodušnost s neodpovědností.

Sám totiž moc dobře ví, že za průšvih, který to již brzy způsobí (vždyť za posledních třicet let dosud nikdy nezažili jsme takové občanské vášně, zasahující masivně i do rodin), zůstanou nepostižitelní.

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
2
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru