Kdo nežárlí, nemiluje?

Zrzka a Matfyzák

ILUSTRACE: PressPort Agency
Podcasty
Nemáte čas anebo náladu číst? Poslouchejte. Rubrika Podcasty PressPort Magazínu sestává zejména z diskuzních pořadů našich partnerů, spolupracovníků, ale i redaktorů.

Už jste slyšeli okřídlené rčení, že kdo nežárlí, nemiluje? Jsem přesvědčen, že jde o jeden z široce rozšířených mýtů; nejen, že podle mě ta implikace neplatí, ale dokonce lze najít protipříklady i k implikaci opačné.

Mezi láskou a žárlivostí sice bezesporu existuje korelace, ale mohou se vyskytovat i nezávisle na sobě. Láska je velice důležitým základem snad všech mezilidských vztahů – nejen partnerských –, zatímco žárlivost je poškozuje.

Láska též dle mého názoru nikdy nebolí; a to ani jednostranná, neopětovaná. Oproti tomu jiné emoce – včetně žárlivosti – bolest způsobit mohou. I proto je důležité tyto city od sebe oddělovat a pracovat s nimi zvlášť.

Nejen o tom, ale i o dalších celospolečensky přijímaných klišé, nad kterými se už většina lidí ani nezamýšlí, mluvíme se Zrzkou v dalším dílu našeho podcastu.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Kdo nežárlí, nemiluje?
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
0
Publicista

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.