ILUSTRACE: PPM

Kdo rozbil tu trubku?

Na takovou operaci nemá každý stát techniku, to už je pokročilá vyšší dívčí, totiž vyšší vojenská.

Přiznejte se. Nesnáším, když se ničí funkční věci. Nevím, kdo rozmlátil ty plynovody, ale strašně mi to vadí.

Glosy
Publicistická rubrika Glosy sestává z názorových článků autorů, kteří spolupracují s PPMagazínem.

Dosud to bylo tak, že kdyby se státníci teoreticky umoudřili, zasedli k jednacímu stolu a vyhlásili příměří, tak zítra může Nord Streamem proudit plyn. Jenomže teď už to tak není. Tahle cesta je zavřená. A já jsem tím opravdu znechucená!

A co hůř, vůbec se mi nechce věřit tomu, že to udělali Rusové. Vždyť oni potřebují, aby to bylo funkční, aby Evropa byla pořád v pokušení zatroubit k ústupu, přistoupit na jednání a žebrat o plyn. Potřebují, abychom věděli, že je to tak mámivě snadné: stačí otočit kohoutem a máte po problémech s nedostatkem energií. Proč by se, u všech všudy, mělo Rusko téhle obrovské výhody vzdávat? Proč by mělo ničit plynovody, které jim poskytují tak významnou strategickou páku?

Ale pokud to nebylo Rusko, tak kdo tedy? Na takovou operaci nemá každý stát techniku, to už je pokročilá vyšší dívčí, totiž vyšší vojenská. Jestli to byli naši spojenci, tak jsem naštvaná tuplem. Chlapi hloupí – jak děcka.

Taková drahá věc to je. A my ji potřebujeme – potřebujeme, abyste po sobě přestali střílet a tančit ty své strategické natřásáky, a pustili sem normálně plyn. Máme tady děti, chceme vařit večeře a topit v našich domovech – bez obavy z toho, že plynu nebude dost a bude moc drahý.

A vy – nevím kdo, ale pekelně mne naštval – ty už hotové, připravené trubky rozflákáte? Běžte si hrát někam jinam, ale už.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Kdo rozbil tu trubku?
Hodnocení čtenářů1 Hlas
96
96

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.