SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →

Ke školství: Nemějte strach. Bude to dobrý

ILUSREACE: Daniel Savage
Aktualizace:
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
92
92

Z různých stran zaznívá, že by děti, které nemohly chodit do škol během krize vyvolané koronavirem, mohly být méně vzdělané než ty v předchozích letech.

„Pokud se podaří nalézt balanc mezi distanční a prezenční výukou v rámci tohoto roku, tak věřím, že se na úrovni vzdělanosti dětí koronakrize nijak negativně neprojeví,“ ukončil rozhovor Plaga.

Obavy o vzdělání dětí nemám, a to ani v případě, že by moje děti nechodily do školy vůbec.

Vzdělávání nerovná se škola. Vzdělávání je kontinuální proces, který se děje v každou chvíli tím, že člověk prostě žije, poznává svět a adaptuje se na něj.

To, co nám lejí do hlavy ve škole a považuje se za obecnou vzdělanost, kolikrát pro štěstí a úspěšný život potřeba být vůbec nemusí. Já si z mnoha předmětů ze školy pamatuju úplný kulový. Vy snad ne?

Kdybych místo téhle nalejvárny věnovala čas něčemu důležitějšímu (třeba lepšímu poznávání toho, co v životě chci), mělo by to větší význam. A co člověku ze školy uteče a následně může chybět, to se člověk zvládne doučit kdykoliv. 

Takže – nemějte strach. Bude to dobrý.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Ke školství: Nemějte strach. Bude to dobrý
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
92
92

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
O koronaviru a zdravotnictví s Romanem Šmuclerem