Nyní čtete
Kilometrová fronta lékařů. Tak vypadal první výdej respirátorů v Olomouci

Kilometrová fronta lékařů. Tak vypadal první výdej respirátorů v Olomouci

Kilometrová fronta lékařů. Tak vypadal první výdej respirátorů v Olomouci
První letadlo ČSA s ochrannými prostředky přepravenými z Číny přiletělo do Prahy v neděli. V pondělí zahájil Olomoucký kraj výdej rozděleného zdravotnického materiálu, na výdejní místo ve Fakultní nemocnici Olomouc však přijelo takové množství praktických lékařů, až vytvořili více než kilometrovou frontu vinoucí se areálem.

Fotografie čekajících lékařů se objevily na sociální síti Facebook, odkud je autorka, praktická lékařka později kvůli nevybíravým komentářům stáhla. „V pondělí byla fronta cca 1,5–2 km dlouhá, v úterý se už situace neopakovala. Zatím jsme dostali do ordinace 3 respirátory darem od společnosti Avenier a nyní 10 respirátorů od státu. Jestli budou nějaké další příděly, netuším, proto jsem si dnes raději objednala od soukromé společnosti další respirátory ffp2,“ uvedla pro Novinky Adamcová.

Zajištění větší plynulosti vydávání materiálu potvrdil Novinkám i mluvčí FN Olomouc Adam Fritscher. „První den byla pro nás mimořádná záležitost, tyto služby běžně neposkytujeme. Zareagovali jsme, v úterý jsme již provozovali tři výdejní místa v nemocnici, to se už obešlo bez front,“ doplnil.

Článek pokračuje

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru