KOLÁŽ: PressPort Magazín

Klaus: Děsivý nárůst progresivismu, který mění podstatu člověka, pohlaví i minulost. To je téma dneška

Covidismus, hrozivé nebezpečí inflace, vítězství zelených fanatiků a nadnárodních struktur nad státy, to jsou další hlavní témata, dodává někdejší hlava státu

Sponzorováno
Politika
Analytická rubrika Politika PressPort Magazínu. Zabývá se vnitropolitickými tématy na celostátní úrovni, ale i regionálními.

Již potřetí zavítala v rámci pořadu Pane prezidente do studia XTV někdejší hlava státu Václav Klaus. Jaká politická, společenská, ale i ekonomická témata podkládá v nynější době za zcela klíčová? A proč je demotivován k tomu se blíže zabývat sněmovními volbami, které nás čekají už na podzim letošní roku?

„Z blížících se voleb nervozitu nepociťuji. Já ty volby bohužel neočekávám jako cokoli zajímavého nebo mimořádného. To neznamená, že mne nezajímá tato země. Že mne nezajímá její osud – její budoucnost. O tom v normální situaci volby bývají,“ konstatuje Václav Klaus.

A podotýká: „Ale já myslím, že tentokráte to tak nebude. Prostě myslím, že se budou ‚hrát‘ zástupná témata, ne témata vážná. A to mne leká. A to mne také demotivuje, abych se tomu nějak zblízka vůbec věnoval.“

„Dovedu si představit celou řadu naprosto zásadních témat, která vidíme kolem sebe. Na straně jedné je to ten obří, ten děsivý nárůst takzvaného progresivismu, který mění podstatu člověka, pohlaví člověka a minulost. Prožili jsme covidismus, prostě zase obří útok na svobodu nás všech,“ zdůrazňuje Václav Klaus.

Nato vyjmenovává další témata, z jeho pohledu klíčová: „Prožíváme rozvrat financí, tudíž hrozivé nebezpečí inflace. Prožíváme další vítězství všech ekologistů a zelených fanatiků. Prožíváme další zesilování takzvané evropské integrace neboli vítězství nadnárodních struktur nad jednotlivými státy. To jsou velikánská témata. A já mám jenom hrůzu z toho, že žádný z našich politických subjektů se těchto témat nedotkne. Budou vyvolávána náhradní – zástupná témata.“

Na celý pořad se můžete podívat zde.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Klaus: Děsivý nárůst progresivismu, který mění podstatu člověka, pohlaví i minulost. To je téma dneška
Hodnocení čtenářů2 Hlasy
96
96
Diskusní pořady

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.