SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
KOLÁŽ: PressPort Magazín

Klaus: Děsivý nárůst progresivismu, který mění podstatu člověka, pohlaví i minulost. To je téma dneška

Covidismus, hrozivé nebezpečí inflace, vítězství zelených fanatiků a nadnárodních struktur nad státy, to jsou další hlavní témata, dodává někdejší hlava státu

XTV Diskusní pořady
Sponzorováno
Politika
Rubrika Politika PressPort Magazínu. Zabývá se vnitropolitickými tématy na celostátní úrovni, ale i regionálními.

Již potřetí zavítala v rámci pořadu Pane prezidente do studia XTV někdejší hlava státu Václav Klaus. Jaká politická, společenská, ale i ekonomická témata podkládá v nynější době za zcela klíčová? A proč je demotivován k tomu se blíže zabývat sněmovními volbami, které nás čekají už na podzim letošní roku?

„Z blížících se voleb nervozitu nepociťuji. Já ty volby bohužel neočekávám jako cokoli zajímavého nebo mimořádného. To neznamená, že mne nezajímá tato země. Že mne nezajímá její osud – její budoucnost. O tom v normální situaci volby bývají,“ konstatuje Václav Klaus.

A podotýká: „Ale já myslím, že tentokráte to tak nebude. Prostě myslím, že se budou ‚hrát‘ zástupná témata, ne témata vážná. A to mne leká. A to mne také demotivuje, abych se tomu nějak zblízka vůbec věnoval.“

„Dovedu si představit celou řadu naprosto zásadních témat, která vidíme kolem sebe. Na straně jedné je to ten obří, ten děsivý nárůst takzvaného progresivismu, který mění podstatu člověka, pohlaví člověka a minulost. Prožili jsme covidismus, prostě zase obří útok na svobodu nás všech,“ zdůrazňuje Václav Klaus.

Nato vyjmenovává další témata, z jeho pohledu klíčová: „Prožíváme rozvrat financí, tudíž hrozivé nebezpečí inflace. Prožíváme další vítězství všech ekologistů a zelených fanatiků. Prožíváme další zesilování takzvané evropské integrace neboli vítězství nadnárodních struktur nad jednotlivými státy. To jsou velikánská témata. A já mám jenom hrůzu z toho, že žádný z našich politických subjektů se těchto témat nedotkne. Budou vyvolávána náhradní – zástupná témata.“

Na celý pořad se můžete podívat zde.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Klaus: Děsivý nárůst progresivismu, který mění podstatu člověka, pohlaví i minulost. To je téma dneška
Hodnocení čtenářů2 Hlasy
96
96

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018.

Základní sekce jsou:

  1. PUBLICISTIKA
  2. DOMOV
  3. SVĚT

Tyto sekce a jejich rubriky jsou označeny svoji základní barvou (oranžová a červená) a články z nich je možno najít i v dalších rubrikách, zejména v sekci Přehledně.

Ostatní rubriky jsou zcela samostatné a jsou označeny příslušnou barvou.

Vydává Pribil Production.

Tvorba
webů
Profesionální stránky levně >>