ILUSTRACE: archiv PressPort Magazínu

Koho chleba jíš

Ze stavu respektování práv občanů upřímně zděšený, a proto jsem příspěvek psal

Chtěl bych poděkovat vám všem, kteří jste šířili můj příspěvek věnovaný omezování nevládních prezidentských kandidátů a obtížně pochopitelným skutečnostem ze soudu s Babišem. Nikdy bych nevěřil, jaký bude mít Facebook ohlas a jak přispěje k šíření názorů jednoho řadového advokáta.

Glosy
Publicistická rubrika Glosy sestává z názorových článků autorů, kteří spolupracují s PressPort Magazínem.

Jako jediná redakce sdílela příspěvek na svém webu redakce PressPort Magazínu (respektive ještě byl sdílen na jednom místě, kde jsem však po upozornění, že jej redakce dala do rubriky Názory, požádal o stažení. Umístění bylo absolutně nevhodné. Jako vědec pracuji s důkazy, a ne s názory.

Právě mi volali z PressPort Magazínu, že jen za včerejšek přečetlo příspěvek 45 tisíc čtenářů a podstatná část přes odkaz na Facebooku. Měl jsem upřímnou radost.

Snad se to, co se děje v naší krásné vlasti, dostane v jejím zájmu do širšího povědomí veřejnosti a dojde k nápravě. Já jsem ze stavu respektování práv občanů upřímně zděšený, a proto jsem příspěvek psal.

Přes šíření podložených údajů si však nedělám iluzi, co nás čeká. Přístup ministerstva vnitra k občanským kandidátům je jednoznačný. Z devíti kandidátů jsou tři vládní. Odhaduji, že i veřejnoprávní televize bude postupovat dle zásady: Koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Víme, kdo zadává reklamy. Ideální je pak nerovnoprávnost opřít o stejný princip jako aplikoval Joseph Goebbels: Věřím jen těm průzkumům, které si sám zfalšuji. Zatímco soukromoprávní televize mohou postupovat tak, že budou dělat co chtějí, tak u veřejnoprávní by tomu tak být nemělo.

Mějte se moc hezky, a ještě jednou Vám skutečně upřímně děkuji.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Hodnocení čtenářů1 Hlas
94
94
Komentátor

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.