Korecký: Černochová je jak Brožová-Polednová

Černochová je aktivistická a válkychtivá ministryně obrany, podotýká k tématu Václav Klaus.

Jana Černochová | KOLÁŽ: PPM

Komentátor MF Dnes Miroslav Korecký reaguje na zprávu Černochová jde po Svobodovi. Zjistí, jak ho lze potrestat za pochybnosti o Ukrajině. Na ministryni obrany Janě Černochové (ODS) nenechá nit suchou.

Podcasty
Nemáte čas anebo náladu číst? Poslouchejte. Rubrika Podcasty sestává zejména z diskuzních pořadů našich partnerů a spolupracovníků.

„Dýchnou z toho na člověka 50. léta.“ reaguje Korecký. „Ten člověk (olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda, pozn. red.) řekl nějaký svůj názor na to, jestli by sportovci Ruska, Běloruska měli jet na olympijské hry. Možná se dopustil té strašlivé věty, když řekl, že první obětí každé války je pravda. Pravda na obou stranách, protože informace jsou samozřejmě součástí války, takže nevěřme ani jedné straně úplně, stoprocentně, což se stokrát potvrdilo. A paní Černochová se už v té ministerské funkci úplně utrhla z řetězu nějaké normálnosti. Vystartovala jak komunistická prokurátorka Brožová-Polednová,“ podotýká Miroslav Korecký.

Svoboda v pátek před půl jedenáctou zamířil do sídla ministerstva obrany přímo do kanceláře šéfky resortu. Musel vysvětlovat své výroky o možnosti startu Rusů a Bělorusů na hrách, k čemuž se kloní Mezinárodní olympijský výbor. Za „nevhodné výroky“, které měly údajně relativizovat válku na Ukrajině, si ze schůzky odnesl důtku.

„Dohodli jsme se, že spolu pojedeme za ukrajinskými vojáky na Libavou, abychom si společně vyslechli jejich příběhy o tom, čeho se Rusko na Ukrajině dopouští,“ řekla po schůzce Černochová. Svoboda oznámil také rezignaci na post předsedy Komise sportovců Českého olympijského výboru.

Redaktor J. X. Doležal navrhoval postavit Svobodu před soud. A nakonec se v XTV vyjádřil i prezident Václav Klaus. „Patřím mezi ty, kteří si myslí, že se nemají sportovci trestat. Že to dělá naše aktivistická a válkychtivá ministryně obrany, to mne nepřekvapuje. Vyjádřil (David Svoboda, pozn. red.) snad nějaký standardní názor, že sportovci by neměli být rukojmími toho či onoho souboje. To se mi zdá docela rozumné. Protistátní vtipy už se dávno šeptají. To ani za komunismu jsme neměli pocit, že máme v hospodě utišovat hlas. Že u nás zase bují malost a přikrčení se, je nedobrou výpovědí o nás všech.“

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Korecký: Černochová je jak Brožová-Polednová
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
0
Diskusní pořady

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.