Český šachista David Navara na mezinárodním turnaji v Praze. | FOTO: ČTK

Koronaviru navzdory: MČR v online šachu. Zúčastní se i Navara

Česko
Analytická rubrika Česko PressPort Magazínu se zabývá různorodými tuzemskými tématy.

Koronavirus zastihl i české šachisty. S pandemií se však vypořádali po svém. Velmistr Vojtěch Plát se rozhodl uspořádat Mistrovství České republiky v online bleskovém šachu. A povedlo se.

Do začátku turnaje zbývá ještě sedm dní, již nyní je však pokořena první stovka přihlášených. Je mezi nimi i nejlepší český hráč současnosti – velmistr David Navara. Přáli jste si někdy zahrát si s nejlepším českým šachistou? Nyní tak máte jedinečnou příležitost.

„Bude se hrát třináct kol švýcarským systémem, tempem tři minuty s přídavkem jedna sekunda za každý provedený tah,“ vysvětluje Plát s tím, že pro účastníky je přichystané také překvapení.

„Bude vyhodnocena kategorie nejlepší šachové páry. Nejlepší tři manželské páry tak vyhrají ubytovací voucher pro dvě osoby na dvě noci v hotelu společnosti EA Hotels,“ dodává Plát s tím, že je jen na vítězích, vyberou-li si hotel v Praze, či Hradci Králové.

Jestliže jste nemanželský pár, nezoufejte, o tyto hodnotné ceny můžete soutěžit také. Musíte však požádat v přihlášce emailem o výjimku, o které posléze rozhodne pořadatel.

Právo účasti

Velké uznání si podle Pláta zaslouží nový předseda Šachového svazu RNDr. Martin Petr, Ph.D., který zajistil záštitu nad touto prestižní akcí. Cenový fond činí dohromady přes 50 000 korun. „Jsou připraveny i čtyři různé ratingové kategorie, takže cenu může vyhrát i hráč z druhé poloviny pořadí,“ dodává Plát.

Všichni hráči musí být registrováni na listině FRL a nesmí být uvedeni pod jinou federací než CZE. Výjimkou jsou divoké karty a sponzorská místa. Neregistrovaní hráči mohou zažádat o divokou kartu. Pro více informací k turnaji si rozklikněte propozice.

Turnaj proběhne na chess.com

Dále přikládáme odkaz Klubu(skupiny) na známém serveru chess.com, kde se turnaj uskuteční.

Do Klubu budou automaticky přijatí hráči s titulem GM, WGM, IM, WIM. Další hráči budou přijati po potvrzeném vkladu do turnaje.

„Se žádostmi mi bude pomáhat paní Trang Křivánek Nguyenová, sekretářka Šachového svazu ČR, která bude mít na starosti kontrolu příchozích plateb za startovné, za což ji už teď patří velký dík, předseda Šachového svazu ČR pan Martin Petr a mezinárodní mistr šachu pan Vojtěch Zwardoń, který je společně se mnou Superadminem klubu na serveru chess.com,“ konstatuje Plát. 

Informativně bude aktualizován seznam na chess-results, viz následující odkaz.

Informační plakát. | ZDROJ: Vojtěch Plát

Na závěr jedno důležité upozornění. „Hrát se bude podle vašeho aktuálního ela na herně chess.com, takže je klidně možné, že budete hrát turnaj s elem, které vám vyjde minutu před začátkem turnaje,“ uzavírá Plát.

KONTAKT

Email: mcronline@email.cz; případně tel. číslo: +420735920411.

Odkaz na turnaj bude přidán 20. 4. Sledujte proto stránky Šachového svazu, případně facebook Šachového svazu

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Koronaviru navzdory: MČR v online šachu. Zúčastní se i Navara
100
Hodnocení čtenářů7 Hlasů
91
100
Naše hodnocení akce
Redakce

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.