SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Pracovníci dezinfikují divadlo v Nikósii na Kypru. | FOTO: Reuters

Koronavirus: Polsko hlásí rekordní počet nových případů

V Česku v sobotu přibylo 2046 nakažených

Hodnocení čtenářů1 Hlasování
96

Od počátku pandemie ohlásilo Polsko zatím největší denní přírůstky nakažených novým koronavirem, který způsobuje nemoc covid-19.

Poprvé tam počet nových potvrzených infekcí přesáhl 1000 za den, když laboratoře potvrdily za pátek 1002 nálezů koronaviru. Polské ministerstvo zdravotnictví sdělilo, že s pátečním rekordním přírůstkem eviduje země se zhruba 38 milióny obyvatel dohromady už 78 330 potvrzených případů nákazy.

Rozsáhlá karanténní opatření včetně uzavření obchodů a škol omezila v Evropě šíření koronaviru a pomohla zachránit více než tři milióny životů.

Agentura Reuters v červenci letošního roku o vědecké studii Imperial College London

Podobně Slovensko ohlásilo za pátek 290 potvrzených pozitivních nálezů testů na virus SARS-CoV-2, čímž překonalo už druhý den svůj dosud nejvyšší jednodenní údaj. Celkem země pod Tatrami s 5,5 milióny obyvatel potvrdila zatím 6546 infikovaných a 39 úmrtí spojovaných s nemocí covid-19, kterou nový typ koronaviru způsobuje.

U obou těchto zemích jde ale stále o významně nižší údaje než v České republice, kde se v pátek koronavirus prokázal u 2111 lidí. O den dříve to však bylo poprvé více než 3000 případů.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME

V sobotu pak 2046, přičemž ve volném dni, kdy se testuje méně, je to ale nejvyšší denní nárůst od začátku epidemie v zemi.

V Německu za uplynulý den přibylo 1345 případů koronaviru a další dva lidé s onemocněním covid-19 zemřeli. Nákaza koronavirem se tak od začátku pandemie v zemi s 83 milióny obyvatel potvrdila u 271 415 lidí, z nichž 9386 zemřelo a zhruba 240 700 se zotavilo. Vyplývá to z údajů Institutu Roberta Kocha (RKI).

Vojtěch nevyloučil nouzový stav

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v rozhovoru pro Seznam Zprávy nevyloučil možnost, že by v Česku mohl být kvůli koronaviru znovu vyhlášen nouzový stav, který by ministerstvu umožnil udělat razantnější opatření.

„Pokud by se situace nevyvíjela dobře a počty nakažených by v příštím týdnu nadále rostly a blížili bychom se k reprodukčnímu číslu dva, tak v takovém případě si myslím, že by bylo nutné návrh na vyhlášení nouzového stavu podat,“ řekl ministr.

Koronavirus: Polsko hlásí rekordní počet nových případů
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
96

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Babišův ostrůvek astrologické deviace