Nyní čtete
Kraje lákají nováčky na pohádkové policejní platy. Jaká je realita? Poslechněte si tajnou nahrávku z náboru

Kraje lákají nováčky na pohádkové policejní platy. Jaká je realita? Poslechněte si tajnou nahrávku z náboru

Nejen Vysočina láká nové policisty. A slibuje jim nemálo: plat od 26 tisíc korun, náborový příspěvek minimálně 75 tisíc, oděvné 10 tisíc korun. Motivuje zájemce tím, že průměrný plat policisty činí 42 tisíc. Jsou však takové podmínky reálné? Podle řadových policistů v žádném případě.

Policisté se bouří na sociálních sítích proti údajně klamavé náborové reklamě Krajského ředitelství policie kraje Vysočina, které láká zájemce o policejní práci na průměrný plat převyšující jednačtyřicet tisíc korun.

Jak takový rozhovor uchazečky o policejní práci na Vysočině probíhá, si můžete poslechnout na audiozáznamu. Mladá žena hovoří s náborářkou, přičemž si rozhovor nahrála.

A zlobí se například i pražský policista M., který zveřejnil svoji výplatní pásku. Jeho čistý měsíční příjem činí necelých 15 tisíc korun, konkrétně 14 317 Kč.

Také čtěte

Realita versus reklama. | KOLÁŽ: ppmagazín.com

Policejní prezident Jan Švejdar (51), jenž nastoupil do funkce na začátku loňského prosince, doufá, že se blýská na lepší časy. „Nástupní plat u policie v loňském roce činil 21 800 korun a od 1. ledna letošního roku je to už 24 200 korun,“ uvedl. Jenže v čistém je to právě zmíněných zhruba 15 tisíc.

V krajích přitom chybí desítky až stovky policistů. Přesvědčit k práci u policie mladé lidi, kteří pak ještě musejí projít psychotesty a uspět u fyzických testů, je však těžké. A pro mnohé stále není plat u policie dostatečně motivující.

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
2
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) nic moc
0
5) Katastrofa
1
Prohlédněte si komentáře (1)
  • Tak jsem se zase jednou docela od srdce zasmál. Nábor policie, nu dobrá, kdo těm číslům věří, ať tam běží. Čemu že jsem se to zasmál? Obvykle nováčci začínají sloužit na obvodech. Mnoho jich údajně chybí, ale práci jim nikdo nevezme. A sloužit 37,5 hod. týdně? To byl můj důvod ke smíchu. Na obvodech se musí sloužit tehdy, když se něco děje. Když je klid, tak se dělají papíry a těch je, jak říkají bratři Slováci ” něurekom”. A opravdu, pokud chce policista sloužit od do a když padne, upustit nářadí a jít domů, to ať se raději vůbec k policii nehlásí. Psychotesty? Ano, přesně takové, jaké prověřují schopnost pro službu. Ale četl jsem ve Vašich zprávách, že psychologové pomáhají velitelům zbavit se těch, kteří jsou sice dobří, ale kritičtí k nešvarům v policii. Tak to než takového, tak raději žádného psychologa. Fyzické testy? Ano, ale přiměřené a ne to, co se ukazuje v televizi. Policisté nejsou ženisty ( silní a….). Takže jedině velké změny a oddané lidi práci a potom začít s náborem, školou, praxí, atd. Článek by to byl na několik listů A 4, na což není prostor. Ale ti, co o práci policie něco vědí, vědí také o co v podstatě v článku jde.

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru