Tomáš Peleška | FOTO: Facebook T. Peleška (úprava PressPort Magazín)

Kriminalista Peleška: Zažil jsem, jak žena manžela zabila nožem

Agresorky, které bijí muže, nejsou výjimkou

Sponzorováno
Podcasty
Nemáte čas anebo náladu číst? Poslouchejte. Rubrika Podcasty PressPort Magazínu sestává zejména z diskuzních pořadů našich partnerů, spolupracovníků, ale i redaktorů.

Zemřeli mu rodiče, prošel si rozvodem, za záchranu lidí z hořících domů má dvě medaile za statečnost. V kleci si rozkopl nohu napůl. Vše ustál a dokázal jít dál. Prý i díky víře.

„Mít znalosti z bojového sportu je pro policistu naprosto nezbytné,“ říká kriminalista a zápasník Tomáš Peleška. MMA využil při řešení rvaček i domácího násilí. „Agresorky, které bijí muže, nejsou výjimkou. Zažil jsem, jak žena manžela zabila nožem,“ dodává.

„Nejdelší čas své policejní kariéry jsem měl spojenou s policejní motorizovanou jednotkou. To je ve své podstatě prvosledové jednotka, což je termín, který je poslední dobou hrozně ,in‘ zvlášť ve spojení s terorismem,“ podotýká Peleška.

„Jde vlastně o jednotku první reakce na to, co se na daném místě může stát. Zásahové jednotky se tam totiž dostanou až v řádech desítek minut, než je převelí. Ale uvědomuju si, že stárnu a že je třeba se posunout i někam jinam,“ zdůvodňuje svůj přestup k neuniformované policii s tím, že dostudoval policejní akademii.

„Jsem kriminalista v Praze na oddělení obecné kriminality a zabývám se především vloupáním do objektů. Jaká je celková objasněnost, nyní netuším, ale pachatele poměrně často chytneme. Většinou vždycky,“ popisuje Tomáš Peleška s tím, že jako zápasník MMA bojuje v kleci, která je z pletiva a ve tvaru octagonu.

„Co se týká pachatelů, snažím se je srovnat rychle, ale vždy tak, aby to bylo v souladu se zákonem. Jsem přesvědčen o tom, že mít znalosti z jakéhokoli bojového sportu je pro policistu naprosto nezbytné. Je to represivní složka. A MMA jako smíšené bojové umění tomu krásně napomáhá. Čerpáte z různých stylů. Naposledy mi to pomohlo, když se řešilo například domácí násilí, rvačky, kam jsem jezdil v pohotovostní jednotce,“ doplňuje kriminalista a zápasník Tomáš Peleška.

Kriminalista Tomáš Peleška pracoval u policejní pohotovostní motorizované jednotky, vystudoval policejní akademii, je členem MMA týmu Andrého Reinderse. Je nositelem dvou medailí za statečnost, dostal je za záchranu životů při dvou požárech.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Kriminalista Peleška: Zažil jsem, jak žena manžela zabila nožem
Hodnocení čtenářů2 Hlasy
82
61
Naše hodnocení
Diskusní pořady

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.