SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Tomáš Peleška | FOTO: Facebook T. Peleška (úprava PressPort Magazín)

Kriminalista Peleška: Zažil jsem, jak žena manžela zabila nožem

Agresorky, které bijí muže, nejsou výjimkou

XTV Diskusní pořady
Aktualizace:
Sponzorováno
PODCASTY
Nemáte čas nebo náladu číst? Poslouchejte. Rubrika Podcasty PressPort Magazínu sestává zejména z diskuzních pořadů našich partnerů, spolupracovníků, ale i redaktorů.
Naše hodnocení článku
61

Zemřeli mu rodiče, prošel si rozvodem, za záchranu lidí z hořících domů má dvě medaile za statečnost. V kleci si rozkopl nohu napůl. Vše ustál a dokázal jít dál. Prý i díky víře.

„Mít znalosti z bojového sportu je pro policistu naprosto nezbytné,“ říká kriminalista a zápasník Tomáš Peleška. MMA využil při řešení rvaček i domácího násilí. „Agresorky, které bijí muže, nejsou výjimkou. Zažil jsem, jak žena manžela zabila nožem,“ dodává.

„Nejdelší čas své policejní kariéry jsem měl spojenou s policejní motorizovanou jednotkou. To je ve své podstatě prvosledové jednotka, což je termín, který je poslední dobou hrozně ,in‘ zvlášť ve spojení s terorismem,“ podotýká Peleška.

„Jde vlastně o jednotku první reakce na to, co se na daném místě může stát. Zásahové jednotky se tam totiž dostanou až v řádech desítek minut, než je převelí. Ale uvědomuju si, že stárnu a že je třeba se posunout i někam jinam,“ zdůvodňuje svůj přestup k neuniformované policii s tím, že dostudoval policejní akademii.

„Jsem kriminalista v Praze na oddělení obecné kriminality a zabývám se především vloupáním do objektů. Jaká je celková objasněnost, nyní netuším, ale pachatele poměrně často chytneme. Většinou vždycky,“ popisuje Tomáš Peleška s tím, že jako zápasník MMA bojuje v kleci, která je z pletiva a ve tvaru octagonu.

„Co se týká pachatelů, snažím se je srovnat rychle, ale vždy tak, aby to bylo v souladu se zákonem. Jsem přesvědčen o tom, že mít znalosti z jakéhokoli bojového sportu je pro policistu naprosto nezbytné. Je to represivní složka. A MMA jako smíšené bojové umění tomu krásně napomáhá. Čerpáte z různých stylů. Naposledy mi to pomohlo, když se řešilo například domácí násilí, rvačky, kam jsem jezdil v pohotovostní jednotce,“ doplňuje kriminalista a zápasník Tomáš Peleška.

Kriminalista Tomáš Peleška pracoval u policejní pohotovostní motorizované jednotky, vystudoval policejní akademii, je členem MMA týmu Andrého Reinderse. Je nositelem dvou medailí za statečnost, dostal je za záchranu životů při dvou požárech.

PODPOŘTE
PressPort Magazín a jeho autory
DĚKUJEME
Kriminalista Peleška: Zažil jsem, jak žena manžela zabila nožem
Hodnocení čtenářů2 Hlasy
82
61
Naše hodnocení

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018.

Základní sekce jsou:

  1. PUBLICISTIKA
  2. DOMOV
  3. SVĚT

Tyto sekce a jejich rubriky jsou označeny svoji základní barvou (oranžová a červená) a články z nich je možno najít i v dalších rubrikách, zejména v sekci Přehledně.

Ostatní rubriky jsou zcela samostatné a jsou označeny příslušnou barvou.

Vydává Pribil Production.

Tvorba
webů
Profesionální stránky levně >>