Janek Kroupa | KOLÁŽ: PressPort Magazín (s využitím snímku z pořadu Prostor X)

Kroupa ať se jde léčit. Kauza Hamáček je sviňárna, v ruce nemají nic, říká Kroupův kolega z branže

Podle komentátora Petra Holce si Kroupa neláme hlavu s tím, jestli někomu ublíží, jelikož nemá žádné zábrany a je mu všechno jedno

Sponzorováno
Podcasty
Nemáte čas anebo náladu číst? Poslouchejte. Rubrika Podcasty PressPort Magazínu sestává zejména z diskuzních pořadů našich partnerů, spolupracovníků, ale i redaktorů.

Dlouholetý politický komentátor Petr Holec (aktuálně působící na serveru info.cz) se v XTV ostře pustil od svého novinářského kolegy Janka Kroupy.

Pokud se děti Jana Hamáčka ptají, jestli půjde jejich otec do vězení, jak Hamáček informoval média, mají se podle Holce zeptat právě Kroupy. „Ten rozhoduje o tom, kdo jde do vazby. Být Hamáčkem, tak jim dám číslo na Kroupu, ať mu zavolají a optají se, jestli půjde táta do vězení,“ říká konkrétně Holec s odkazem na případy, kdy kvůli Kroupovi skončili nevinní lidé ve vyšetřovací vazbě.

A dodává: „Já ho – Jana Hamáčka – obhajuji, jelikož ta kauza (Kroupa obvinil Hamáčka, že chtěl vyměnit Vrbětice za milión dávek vakcíny Sputnik V, pozn. red.) je obyčejná Kroupova sviňárna. Nic jiného. Kroupa si neláme hlavu s tím, jestli někomu ublíží. Ten člověk nemá žádné zábrany. Tomu je všechno jedno. Na Seznamu ho nyní kryjí, byť vědí, že nemají v ruce vůbec nic…“ podotýká Petr Holec.

Holec kritizoval Kroupu i na serveru info.cz. Uvedl, že Hamáček se do Vrbětic sám zbytečně „zabrousil“ svými dvěma verzemi zrušené cesty do Moskvy, z nichž ta kamuflážní chytala lehké „boratovské“ rysy. Kroupova verze ovšem trumfuje podle Holce vše. Představa, jak Hamáček v Kremlu vydírá Rusko Vrběticemi a žádá milion Sputniků V, to už chce slabost pro béčkové umění. Navíc i Kroupův vrbětický článek nese všechny atributy jeho běžné práce: nemluví v něm jediný zdroj, píše Holec s tím, že klíčové zdroje ovšem záhy „rozmluvila“ média a že téměř všichni obvyklí podezřelí popřeli stejně jako Hamáček Kroupovu verzi.

Holcovo aktuální a velmi tvrdé vyjádření na Kroupovu adresu si můžete pustit ve speciální podcastu.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Kroupa ať se jde léčit. Kauza Hamáček je sviňárna, v ruce nemají nic, říká Kroupův kolega z branže
Hodnocení čtenářů7 Hlasů
83
83
Diskusní pořady

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.