Nyní čtete
Kroupovi tečou nervy: Snaží se „zastavit“ články, které informují o tom, jak likviduje nevinné lidi
 
 

V předchozích dnech jsme popisovali drobnou část práce novináře Jana (Janka) Kroupy. A byť drobnou, tak s nedozírnými následky: fatální selhání této osoby při zpracování reportáže o státním úředníkovi Milanu Večeřovi (publikována byla v roce 2017) zničilo dotyčnému jak kariéru, tak zásadním způsobem narušilo Večeřův osobní život. A nejen Večeřův.

Janek Kroupa má, jak se zdá, nervy na pochodu: nejenomže podle svědectví expolicistky Petry Lhotákové Večeřovi několikrát volal a prosil ho o stažení žaloby na ČRo, teď se snaží „zastavit“ články ppmagazínu.com.

Jelikož Večeřa podal na ČRo žalobu, veřejnoprávní rozhlas si teď musí kvůli Kroupovi platit advokáty z renomované kanceláře Achour & Partners, která poskytuje služby jak českým, tak nadnárodním společnostem. Kancelář uspěla v soutěži Právnická firma roku 2018, kdy se umístila mezi velmi doporučovanými a doporučovanými kancelářemi například v kategorii soudní spory; zřejmě, lze soudit, tak nepůjde o nejlevnější záležitost.

O tom, jak Kroupa zničil Večeřovi život, si můžete přečíst v tomto článcích, které jsme publikovali:

⇣ Přehled článků k tématu:

Raketová základna jménem Janek Kroupa. ČRo kvůli němu musí najímat. renomované advokáty

⇣ Přehled článků k tématu:

Naše redakce včera obdržela zprávu z Kroupova telefonního čísla. Ta je podle naší interpretace varováním před dalšími texty ppmagazínu.com na obdobná témata:

„Dobrý den, můj právník mi přeposlal texty, které o mně píšete. Podle jeho názoru je to, zejména v souvislosti s vaším pokusem mne pomluvit u zaměstnavatele, za hranou trestného činu pomluvy. Rád bych vás tímto naposledy vyzval, ať o mně přestanete lhát a pomlouvat mne a mou práci.“

Takže Kroupa může psát o všem a všech, k tomu uvádět prokazatelnou nepravdu, ale o jeho osobě nesmí, jak jsme si vyložili, padnout pro změnu jedno jediné pravdivé slovo? Ale nikoliv, právě naopak. A důvodů je pro to hned několik:

I kvůli Kroupovi lidé věří novinářům méně než uklízečkám.

Za 1) stačí připomenout, že Rada Českého rozhlasu se přiklonila k názoru generálního ředitele Reného Zavorala, že Kroupa neodvedl kvalitní práci. Kroupův hlavní šéf kritizoval reportáž, v níž Kroupa informoval o tom, že koncern Agrofert (součást svěřeneckého fondu spravovaného ve prospěch premiéra), hospodaří na 1700 hektarech polností, které mu nepatří a nemá je ani v pronájmu; na většinu pozemků podle reportáže pobírá dotace. V srpnu Rada pro rozhlasové a televizní vysílání ukončila přestupkové řízení o těchto reportážích. Podle RRTV Kroupa ve své práci selhal a výsledná reportáž nebyla objektivní.

Kroupa za 2) odmítl všechna tvrzení o neobjektivitě. Argumentuje zpravidla tím, že je ohrožena svoboda slova.

„Kroupova práce poslala do vazby nevinné“

Na Kroupovu stranu se sice postavila řada novinářů, nicméně ne všichni. Komentátor Petr Holec uvedl, že o fatálních omylech ví Kroupa své. „Jeho někdejší reportáž na TV Nova poslala do vazby několik nevinných lidí včetně současné eurokomisařky Věry Jourové,“ dodal Holec. „Jen krátce: byl podzim 2006 a Kroupa se nechal obelhat architektem Markem Řičářem o údajném dotačním podvodu v Budišově, o němž do té doby nikdo nikdy neslyšel. Kroupa tehdy poslal do terénu reportéra, který natočil Řičářovy lži, načež šlo okamžitě do vazby několik vysoce postavených lidí včetně Jourové a tehdejšího starosty Budišova Péti.“

Také čtěte

Na celém případu Budišov podle Holce nejvíc děsí Kroupova absolutní neochota uznat, byť jen píď, vlastní chyby. „A stejně tak i jeho trapné vymlouvání, i když ho doslova usvědčuje vlastní reportáž i slova policie, že do vazby poslala nevinné lidi na jejím základě.“

ZARPUTILEC. Jan Kroupa, jenž si říká Janek, chybu nikdy nepřizná. Teď je, zdá se, s nervy na štíru. | KOLÁŽ: ppmagazín.com & youtube.com

„Tohle není názorová konzistence, jak říkají politici; tohle už je obyčejná umanutost a nebezpečné přesvědčení o vlastní neomylnosti,“ míní Holec s tím, že „i kvůli Kroupovi lidé věří novinářům méně než uklízečkám“.

Proč je nutné se Kroupovi věnovat

I ve věci zmíněné reportáže z roku 2017, která se týkala úředníka Večeři, Zavoral vyjádřil pochybnosti. Podle našeho názoru (důvod třetí) je vzhledem k zásadním přehmatům Kroupy potřebné o jeho začasto neobjektivní práci informovat.

Je nutné napravovat křivdy, které způsobil ostatním lidem – zvláště těm zcela nevinným, co kvůli němu přišli například o zaměstnání a z nichž udělal jako v případě Večeři hlavu organizovaného zločinu.

Rád bych vás tímto naposledy vyzval, ať o mně přestanete lhát a pomlouvat mne a mou práci.

A za 4) je Kroupa zaměstnán ve veřejnoprávním médiu a pobírá podle médií plat ve výši kolem 120 tisíc korun. Tudíž musí být připraven na veřejnou kontrolu své „práce“.

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměrné
0
4) Nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

 

2019 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno. Design Pribil Publishers. IČO: 06437176

Posunout nahoru