Kroupův utajený zdroj hejtman Netolický líčí rozhovor s Hamáčkem, o Vrběticích ale nepadlo jediné slovo

„Odmítám spekulace na téma Vrbětice, to mi neříkal,“ uvedl Netolický

média
Rubrika Média PressPort Magazínu mapuje dění ve sdělovacích prostředcích.

Pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) ve čtvrtek potvrdil, že s ním šéf sociálních demokratů, vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček mluvil o získání miliónu vakcín Sputnik V z Ruska. O obsahu společné schůzky obou politiků, která se odehrála 15. dubna, ve čtvrtek informoval server Seznam Zprávy; ty psaly nejprve o Netolickém jako o utajeném zdroji.

„Já jsem se ho na to ptal a on říkal: Přivezu milión Sputniků a mám to tam všechno domluvený,“ citoval Seznam Zprávy nejmenovaného Hamáčkova stranického kolegu. Netolický poté informace serveru potvrdil. „To, co tam je napsáno, je pravda, já se k tomu víc vyjadřovat nebudu. Mne se ta kauza netýká a odpovídat mají jiní, ne já,“ řekl ČTK Netolický.

Server Seznam Zprávy před dvěma dny napsal, že Hamáček chtěl na plánované cestě do Moskvy vyměnit informace související s útokem na muniční sklady ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014 za dodávky Sputniku V a uspořádání rusko-amerického summitu v Praze. Podle českých bezpečnostních složek jsou z útoku ve Vrběticích důvodně podezřelí agenti ruských tajných služeb.

„Odmítám spekulace na téma Vrbětice, to jsem neslyšel, to mi neříkal,“ uvedl čtvrtek pardubický hejtman Netolický. Hamáček tvrzení, že chtěl kauzu Vrbětice vyměnit za vakcínu a summit, odmítl a oznámil, že na autory článku Janka Kroupu a Kristinu Cirokovou podá trestní oznámení.

Podle Seznam Zpráv se 15. dubna večer Hamáček setkal s šéfy tajných služeb, policie a velvyslancem v Moskvě, s nimiž o svém plánu mluvil. Schůzka s Netolickým se odehrála předtím.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME

Kroupův utajený zdroj hejtman Netolický líčí rozhovor s Hamáčkem, o Vrběticích ale nepadlo jediné slovo
Hodnocení čtenářů1 Hlas
100
100
Redakce

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.