For Man | KOLÁŽ: PPM

Kvóty z žen dělají vyloženě bezcenná zvířátka

Být ženou pracující na vysoké pozici díky kvótě, chodila bych snad ostudou kanálem.

Vláda schválila strategii, která chce v následující dekádě srovnat šance mužů a žen v Česku. Více než čtyři stovky opatření mají do veřejné debaty dostat kvóty pro politické strany a obchodní společnosti i garantované místo v jeslích od jednoho roku dítěte.

Glosy
Publicistická rubrika Glosy sestává z názorových článků autorů, kteří spolupracují s PPMagazínem.

„Náš pohled je takový, že nízké zastoupení žen je natolik vážným a dlouhodobým problémem, že je legitimní zasáhnout do svobody politických stran a bavit se o kvótách,“ říká Radan Šarařík, ředitel Odboru rovnosti žen a mužů na Úřadu vlády.

Pomiňme skutečnost, že takový odbor řídí muž. Myslím totiž, že je naprosto v pořádku, aby se vedla veřejná diskuze o tom, proč je ve vedoucích pozicích méně žen a jak ženám vstup do politiky a na vyšší posty usnadnit.

Méně v pořádku už mi přijde, že se na diskuzi a řešení tohoto problému vynakládají veřejné prostředky. Obzvlášť v současné době, kdy myslím, že máme palčivější problémy, na které už teď není zdrojů dost.

Nejhorší jsou ale ta řešení, co z nich plynou – pokud měl dodnes někdo pocit, že jsou ženy v nevýhodném postavení, kvóty z nich dělají vyloženě bezcenná zvířátka do počtu, jejichž hlavní kvalifikací je vagína. Být ženou pracující na vysoké pozici díky kvótě, chodila bych snad ostudou kanálem.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Kvóty z žen dělají vyloženě bezcenná zvířátka
Hodnocení čtenářů4 Hlasy
97
97
Publicistka

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.