KOLÁŽ: PressPort Magazín s využitím fragmentu ilustrace Eleanor Shakespeare

Lékařka Tereza Urzová k opětovné povinnosti nošení roušek

Pochybuju, že mají zpracovanou byť jen jednu analýzu toho, že jarní průběh epidemie zmírnily právě roušky

Komentáře
Publicistická rubrika Glosy & Komentáře sestává z názorových článků autorů, kteří spolupracují s PressPort Magazínem.
Naše hodnocení článku
49

Od 1. září budou muset lidé povinně nosit roušky ve vnitřních prostorách i všude v hromadné dopravě, v MHD i meziměstské, oznámil po jednání vládní rady pro zdravotní rizika ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch.

Nedovedu si představit jinou instituci než stát, která by takhle zásadní opatření vyhlásila bez vysvětlení a představení alespoň nějakých studií, na základě kterých se k tomuto opatření došlo.

Pochybuju, že mají zpracovanou byť jen jednu analýzu toho, že jarní průběh epidemie zmírnily právě roušky. A podobná studie nebude nejspíš provázet ani nadcházející opatření.

Chceme to dát tam, kde to dává největší smysl, přiblížil Adam Vojtěch. Detaily, kde přesně budou roušky třeba a kde ne, ale bude resort zdravotnictví ještě upravovat (Novinky.cz).

A proč si myslím, že žádná ani zpětná, ani dopředná analýza neexistuje? Protože prostě nemusí. Ani nějaká základní cost-benefit analýza nemá smysl tam, kde za cost nenesou odpovědnost ti, kteří o tom rozhodují.

Já osobně v principu nemám problém nosit roušku. Ale chci vědět dobrý důvod, proč – ne žádné dojmy, které vznikly po odfláknuté práci ministerstva zdravotnictví.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Lékařka Tereza Urzová k opětovné povinnosti nošení roušek
Hodnocení čtenářů15 Hlasů
67
49
Naše hodnocení
Publicistka

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.