SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Koláž: PressPort Magazín s využitím ilustrace Eleanor Shakespeare

Lékařka Tereza Urzová k opětovné povinnosti nošení roušek

Chci vědět dobrý důvod, proč – ne žádné dojmy

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů6 Hlasování
98
98

Od 1. září budou muset lidé povinně nosit roušky ve vnitřních prostorách i všude v hromadné dopravě, v MHD i meziměstské, oznámil po jednání vládní rady pro zdravotní rizika ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch.

Nedovedu si představit jinou instituci než stát, která by takhle zásadní opatření vyhlásila bez vysvětlení a představení alespoň nějakých studií, na základě kterých se k tomuto opatření došlo.

Pochybuju, že mají zpracovanou byť jen jednu analýzu toho, že jarní průběh epidemie zmírnily právě roušky. A podobná studie nebude nejspíš provázet ani nadcházející opatření.

A proč si myslím, že žádná zpětná ani dopředná analýza neexistuje? Protože prostě nemusí.

Chceme to dát tam, kde to dává největší smysl, přiblížil Adam Vojtěch. Detaily, kde přesně budou roušky třeba a kde ne, ale bude resort zdravotnictví ještě upravovat (Novinky.cz).

A proč si myslím, že žádná ani zpětná, ani dopředná analýza neexistuje? Protože prostě nemusí. Ani nějaká základní cost-benefit analýza nemá smysl tam, kde za cost nenesou odpovědnost ti, kteří o tom rozhodují.

Já osobně v principu nemám problém nosit roušku. Ale chci vědět dobrý důvod, proč – ne žádné dojmy, které vznikly po odfláknuté práci ministerstva zdravotnictví.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Lékařka Tereza Urzová k opětovné povinnosti nošení roušek
Hodnocení čtenářů6 Hlasování
98
98

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Policie zatkla exnáměstka rozvědky Blahuta. Na výslechu byl předtím i Zaorálek. Šlo o zatoulané Agáty