Letecká záchranka zasahovala u Jaroměře u vážné nehody s ročním batoletem

V sobotu ve 12:40 přijal operační důstojník oznámení o hromadné dopravní nehodě tří osobních vozidel, ke které došlo na silnici č. I/33 u Předměřic n. L., na trase z Jaroměře do Hradce Králové.

Policisté zjistili,  že 78letý řidič, který jel od Jaroměře na Hradec Králové, vyjel v plné rychlosti z dosud nezjištěných příčin náhle do protisměru, kde se nejprve střetl čelně s protijedoucím vozidlem, ve kterém bylo roční batole, a následně pak bočně s dalším projíždějícím vozem.

Dnešní nehoda u Předměřic n. L. | FOTO: ppmagazín.com (2x)

Příčina náhlé změny směru jízdy je předmětem vyšetřování. Na vině mohla být řidičova zdravotní indispozice, mikrospánek, nepozornost či nevěnování se řízení.

Záchranáři odvezli (u nehody zasahovala i letecká záchranná služba) do Fakultní nemocnice v Hradci Králové celkem tři osoby – muže a jeho spolujezdkyni z auta, které vjelo do protisměru, a roční batole z vozidla s čelním střetem. S dítětem, které bylo převezeno na pozorování, odjela i jeho matka.

Po dobu vyšetřování a odstraňování následků nehody policisté na zhruba dvě hodiny zcela uzavřeli silnici v úseku u Předměřic nad Labem a řidiče odkláněli na objízdné trasy.  

Profilový obrázek
ppmagazín.com

ppmagazín.com je zpravodajsko-publicistická platforma. Sestává i z tematických příloh ppděti a ppženy & muži.

1 komentář
  1. Co na tomto případu komentovat. Dopravní nehody zaviní řidiči od 18 do 90 let a z vlastního pozorování vím, že se málo kdy zjistí skutečné zavinění. Existují na to univerzální odpovědi, ale kdo může tvrdit jak to skutečně bylo, není-li kamera a i to je jenom indicie jak asi. Mrtvý nepromluví a živý má svoji pravdu, která nemusí korespondovat se skutečností. A svěsek? Není-li vyslechnut ihned po nehodě a může hovořit-hodnotit průběh nehody s jinými, je to také jen jeho názor.

Reagujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

■ nezávislýMAGAZÍN

PROJEKTY, to jsou dlouhodoběji sledovaná a obsahově rozsáhlejší témata (začasto sestávající z vícero článků), předně však společensky významná, která pravidelně sledujeme a aktualizujeme.

Czech CS English EN