ILUSTRACE: PPM

Máme michelinskou hvězdu pro kluby s hromadným sexem. Červené pásky jsou pro stydlivější, říká majitel podniku

Kondomy jsou na každém pokoji volně k dispozici, ale povinné nejsou.

„Do soulože se na swingers party zapojit nemusíte. Realita je mnohem příjemnější, než si myslíte,“ říká Petr Janíček, majitel swingers klubu Fantasy v Praze.

Životní styl
Rubrika Životní styl sleduje současné trendy a popisuje je v názorových článcích.

Kdo se domnívá, že swingers kluby představují jinou alternativu night klubů, tak se podle něj mýlí. Zatímco noční kluby navštěvují muži, aby si koupili sex, swingers kluby navštěvují většinou manželské páry. Jak to v nich chodí, komu jsou tyto zážitky určeny a kdo by si na ně měl nechat zajít chuť?

„Předsudky jsou o tom, že je to něco špatného, zvrhlého, ale mnoho lidí k tomu nějakým způsobem tíhne a chtějí něco podobného zažít,“ dodává Janíček. „Realita je o mnoho příjemnější nežli to, co lidé očekávají. Takže ve výsledku se celý večer vlastně nemusíte ani svlékat, ani zapojovat, ani se dokonce na živý sex dívat, nechcete-li. Není povinnost mít sex s ostatními.“

Lidé v jeho klubu před vstupem zamykají mobily nebo hodinky, dostávají ručník a musí být i předepsané oblečení. Pak dostanou pásek, aby se usnadnilo placení, ale také kvůli identifikaci. „Červené pásky jsou pro páry, které jsou stydlivější nebo se nechtějí zapojovat s ostatními, ale chtějí být přítomní. Modrým páskem zase dávají najevo, že se můžou chtít zapojit,“ ozřejmil rozdíl.

Jen výjimečně se dle něho stává, že se někomu něco nelíbí. Lidé se předtím jasně dohodnou na pravidlech. Ale na několik kuriozit si přece jen Janíček vzpomíná.

Obšourník

Chodil k nám takový obšourník. Pořád se někomu vnucoval do trojky nebo čtyřky, ale nikdo ho nechtěl. Jednou zahlédl vystrčené pozadí klečící osoby. Nelenil, přiskočil a začal se do ní dobývat. Jaký šok, když při bližším osahání zjistil, že je to pán! Další humorná věc: zaslechl jsem u baru, jak jakási paní říká sousedovi: Tak ty mě šukáš a ani nevíš, jak se jmenuju?! Ta třetí zas až tak legrační nebyla. Manžel chtěl ženě splnit přání a koupil jí k narozeninám vstupenku do našeho klubu. Toužila totiž po tom rozdat si to před jeho očima s několika muži. To se jí u nás sice povedlo, ale dopadlo to tak, že omdlela. Těch deset nebo možná i víc mužů bylo asi přece jen příliš.

Janíček sám se k tomuto koníčku dostal přibližně před osmnácti lety, kdy to vyzkoušel poprvé a zalíbilo se mu to. Později se rozhodl, že si podobný podnik otevře v Praze. „Tohle není nic, co by bylo škodlivé nebo proti manželství či vztahům. Naopak si myslím, že to dostává dva lidi blíž k sobě. Máme také páry, které zjistí, že je to pro ně východisko z monotónní domácí erotiky,“ uvádí jeden z důvodů proč jeho hosté chodí na swingers.

Co je swingers party

Kolem swingování (vyměňování partnerů) a swingers party panuje mnoho mylných představ. Nejčastěji si lidé swingers party pletou s takzvaným gruppensexem, kde z valné většiny skutečně jde o to vyspat se s velkým počtem lidí.

Klasická swingers party má ale podle Janíčka mnohem „poklidnější“ průběh. Prostory, kde se klábosí a popíjí, bývají oddělené od prostorů, kde se lidé intimně sbližují. Jakýmsi stejnokrojem na swingers je buď ručník, nebo prostěradlo, podobně jako v sauně. Na škodu, především u dam, není ani hezké prádélko.

Faktem ale je, že většina lidí na takovou akci jde za účelem sexu, a těch, co jen tak popíjejí na baru, je minimum. Vstup je povolen v páru, samostatně se swingers party mohou zúčastnit jen ženy, ovšem takhle odvážných dam je prý poskrovnu.

Co když se vám ale nikdo na party nebude líbit, co když se s vámi bude chtít milovat někdo, o koho vy stát nebudete? Neurazí se, když řeknete ne? To jsou logické otázky, na které ale existují jednoduché odpovědi: za prvé ve swingers klubech se nesvádějí jednotlivci, ale páry. Když už se tam totiž objeví samotná žena, s některým z přítomných párů se již zná a je s nimi na setkání domluvená. Tudíž na všechno, včetně odmítnutí, jste vždy dva, jak uklidňuje Janíček.

K navázání kontaktu dochází nejčastěji hovorem například u baru, ale samozřejmě fungují i klasické signály v podobě úsměvů, pohledů, případně letmých doteků. Další možností je i to, že se k vám jednoduše někdo pokusí přidat.

Co se týče věku účastníků, na klasických swingers akcích není nijak omezen. Klub se podle Janíčka pravidelně dezinfikuje, řádně uklízí a během koronaviru také reagoval na aktuální vládní nařízení. V březnu 2020 se přidal k restauracím, barům a dalším podnikům, jichž se dotkly první restrikce. „První vlna nás zavřela na tři, čtyři měsíce. Pak se otevřelo, ale to neznamenalo, že začali hned chodit lidi,“ popsal náročné období majitel.

Stereotyp

Za nejčastější důvod neuspokojivého sexu v dlouhodobých vztazích je považován stereotyp, ale časté jsou i zdánlivé „maličkosti”, jako je péče o sebe sama. „Lidé by si měli uvědomit, že i takové věci jako třicet kilo navíc oproti váze, kdy jste si říkali své ano, vytahané domácí tričko a tepláky nebo zanedbaný vzhled dokážou zapříčinit své, třeba i nulový apetit u partnera,“ upozorňuje sexuolog Ondřej Trojan z TH kliniky.

„Když se pár domluví a chtějí si oba vyzkoušet swingers klub, doporučil bych napoprvé spíše se inspirovat a být tam spolu, aby zde byl prostor pro uvědomění si, jak to prožíváte a zda je vše vnitřně dobře. Neprostřídat hned několik partnerů. Když se pak společně shodnete na partnerském promíchání a nedostaví se žárlivost, může to fungovat. Vždy je zde kromě zdravotních rizik i emocionální riziko, že celou záležitost jeden z partnerů neunese,“ varuje sexuolog.

Swingers party tak může vztah oživit, ale i ukončit. „Máme klienty, kteří vám řeknou ruku v ruce, že kdyby nepřišli do našeho klubu, tak už spolu nejsou. Samozřejmě pokud je vztah skutečně rozbitý, swinger party ho neslepí,“ říká Petr Janíček z Fantasy klubu.

Pár platí 1000, žena 200 korun. Kondomy jsou na každém pokoji volně k dispozici, ale povinné nejsou. Záleží tedy na zodpovědnosti každého jednotlivce.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Máme michelinskou hvězdu pro kluby s hromadným sexem. Červené pásky jsou pro stydlivější, říká majitel podniku
Hodnocení čtenářů1 Hlas
18
18
Komentátorka

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.