Nyní čtete
Máme se bát koronaviru? „Naše hygienicko-epidemiologická služba je špičkově připravená,“ říká mikrobiolog Filip Prusík.

Máme se bát koronaviru? „Naše hygienicko-epidemiologická služba je špičkově připravená,“ říká mikrobiolog Filip Prusík.

  • V Itálii zemřel aktuálně na nákazu novým typem koronaviru už druhý člověk, informovala agentura ANSA. Testy zatím potvrdily infekci u 29 lidí na severu země.

Jak lékařský mikrobiolog a zástupce laboratoří SYNLAB Filip Prusík vidí situace s koronavirem v Česku? Jsme připraveni na to, abychom dokázali koronavirus nejenom diagnostikovat, ale i léčit?

„V každém případě chci ujistit jako mikrobiolog: My máme úzké vazby na hygienicko–epidemiologickou službu. Česká republika je stát se špičkovou zdravotní péčí. A předně zmíněná hygienicko-epidemiologická služba je špičkově připravená. To je neuvěřitelná výhoda našeho státečku oproti třeba Číně. Máme i nízkou koncentraci lidí na metr čtvereční. Jsme na to připraveni,“ míní lékařský mikrobiolog Filip Prusík s tím, že stran diagnostiky máme nejpřesnější možné metody a jsme na tom perfektně.

„Současně stále nevíme, jaké jsou rizikové faktory, aby měla nemoc špatný průběh. U většiny lidí bude pravděpodobně probíhat jako viróza,“ dodává.

Také čtěte

Na celý pořad se můžete podívat zde.

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru