Manévry: Policie evakuovala budovy, kde sídlí Seznam.cz. Bylo nahlášeno výbušné zařízení

Policistům vypomohly především hasiči

Zásah policie a hasičů v pražských Holešovicích u budovy, kde sídlí pobočka Seznamu. | FOTO: PressPort Magazín
PPInfo Aktuality
Policie
Rubrika Policie PressPort Magazínu. Zabývá se především policejními a bezpečnostními tématy.

Policisté evakuovaly deset budov po celém Česku, ve kterých působí mediální společnost Seznam.cz. Důvodem bylo anonymnímu oznámení, že do jedné z nich někdo umístil výbušné zařízení.

„Exploze výbušného zařízení byla nahlášena na 13.30,“ sdělil PressPort Magazínu policista u výškové budovy Lighthouse Towers v pražských Holešovicích, kde má Seznam pobočku. Celý administrativní komplex, sestávající ze tří budov, byl evakuován po dvanácté hodině. V přilehlých ulicích byla zastavena doprava. Zhruba ve 14.15 se lidé mohli vrátit do kanceláří.

„Policisté provádí evakuaci deseti budov po celém Česku, ve kterých figuruje mediální společnost Seznam.cz. Důvodem je anonymní oznámení, že do jedné z nich bylo umístěno výbušné zařízení,“ napsali policisté na Twitter.

Policistům vypomohly především hasiči. „Na místě asistujeme policii, která si nás vyžádala,“ řekl mluvčí Martin Kavka. Evakuace se dotkla více než 3000 lidí. 

Seznam.cz vlastněný jeho zakladatelem Ivem Lukačovičem působí v oblasti všeobecných vyhledávacích služeb, služeb internetové reklamy a prezentace mediálního obsahu. Spadají pod něj i další služby, například srovnávač cen Zboží.cz či aplikace Mapy.cz. Provozuje také zpravodajský web Seznam Zprávy nebo Televizi Seznam.

Společnost zatím o události na svém zpravodajském webu neinformovala z důvodu informačního embarga.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Manévry: Policie evakuovala budovy, kde sídlí Seznam.cz. Bylo nahlášeno výbušné zařízení
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018.

Základní sekce jsou:

  1. PUBLICISTIKA
  2. DOMOV
  3. SVĚT

Tyto sekce a jejich rubriky jsou označeny svoji základní barvou (oranžová a červená) a články z nich je možno najít i v dalších rubrikách, zejména v sekci Přehledně.

Ostatní rubriky jsou zcela samostatné a jsou označeny příslušnou barvou.

Vydává Pribil Production.

Tvorba
webů
Profesionální stránky levně >>