Manévry: Policie evakuovala budovy, kde sídlí Seznam.cz. Bylo nahlášeno výbušné zařízení

Policistům vypomohly především hasiči

Zásah policie a hasičů v pražských Holešovicích u budovy, kde sídlí pobočka Seznamu. | FOTO: PressPort Magazín
POLICIE
Analytická rubrika Policie PressPort Magazínu. Zabývá se především policejními a bezpečnostními tématy.

Policisté evakuovaly deset budov po celém Česku, ve kterých působí mediální společnost Seznam.cz. Důvodem bylo anonymnímu oznámení, že do jedné z nich někdo umístil výbušné zařízení.

„Exploze výbušného zařízení byla nahlášena na 13.30,“ sdělil PressPort Magazínu policista u výškové budovy Lighthouse Towers v pražských Holešovicích, kde má Seznam pobočku. Celý administrativní komplex, sestávající ze tří budov, byl evakuován po dvanácté hodině. V přilehlých ulicích byla zastavena doprava. Zhruba ve 14.15 se lidé mohli vrátit do kanceláří.

„Policisté provádí evakuaci deseti budov po celém Česku, ve kterých figuruje mediální společnost Seznam.cz. Důvodem je anonymní oznámení, že do jedné z nich bylo umístěno výbušné zařízení,“ napsali policisté na Twitter.

Policistům vypomohly především hasiči. „Na místě asistujeme policii, která si nás vyžádala,“ řekl mluvčí Martin Kavka. Evakuace se dotkla více než 3000 lidí. 

Seznam.cz vlastněný jeho zakladatelem Ivem Lukačovičem působí v oblasti všeobecných vyhledávacích služeb, služeb internetové reklamy a prezentace mediálního obsahu. Spadají pod něj i další služby, například srovnávač cen Zboží.cz či aplikace Mapy.cz. Provozuje také zpravodajský web Seznam Zprávy nebo Televizi Seznam.

Společnost zatím o události na svém zpravodajském webu neinformovala z důvodu informačního embarga.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Manévry: Policie evakuovala budovy, kde sídlí Seznam.cz. Bylo nahlášeno výbušné zařízení
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
0
Redakce

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.