Marek Wollner a Markéta Dobiášová | ILUSTRACE: PressPort Magazín

Markéta Dobiášová zveřejnila kauzu Lysolaje včetně původního scénáře pro ČT

Dobiášová: Šéfredaktorovi reportážní publicistiky ČT Marku Wollnerovi jsem odeslala připravený scénář reportáže o kauze, která ukazuje systém propojení komunální politiky s developery a dalšími komerčními subjekty

média
Rubrika Média PressPort Magazínu mapuje dění ve sdělovacích prostředcích.

Novinářka Markéta Dobiášová investigovala od roku 2019 kauzu vyvedení a prodeje městských pozemků v Praze – Lysolajích a u metra Palmovka.

Svému nadřízenému v České televizi odeslala připravený scénář reportáže, která ukazuje systém propojení komunální politiky s developery a dalšími komerčními subjekty. Česká televize reportáž nikdy neodvysílala. Markéta Dobiášová z televize odešla, ale okolnosti kauzy, v níž mimo jiné hraje klíčovou roli bývalý náměstěk primátora Petr Hlubuček (STAN), ji nepřestaly zajímat.

Začátkem roku 2022 odešla Markéta Dobiášová z mainstreamových médií. S malým týmem připravuje spuštění svého vlastního nezávislého projektu inFakta.

„Spojili jsme síly a do doby, než spustí samostatné stránky projektu inFakta, poskytujeme Markétě prostor ke zveřejnění aktuálních kauz na webu Svědomí národa. Kauzu Lysolaje a Česká televize si můžete přečíst zde,“ uvedla redakce NF Svědomí národa.

„Kauzu vyvedení a prodeje městských pozemků v Praze – Lysolajích a u metra Palmovka jsem začala investigovat v roce 2019, před mým odchodem z České televize do CNN Prima News. Šéfredaktorovi reportážní publicistiky ČT Marku Wollnerovi jsem odeslala připravený scénář reportáže o kauze, která ukazuje systém propojení komunální politiky s developery a dalšími komerčními subjekty. Česká televize reportáž nikdy neodvysílala,“ uvádí Dobiášová s tím, že scénář nezveřejněné kauzy je součástí jejího článku.

Wollner se k článku vyjádřil v diskusi na facebookovém profilu autorky.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Markéta Dobiášová zveřejnila kauzu Lysolaje včetně původního scénáře pro ČT
Hodnocení čtenářů4 Hlasy
70
70
Redakce

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.