SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Zdravotnictví | ILUSTRACE: Eleanor Shakespeare (Mosaic)

Maxík, Oliver, stát a cena života

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
94
95
Naše hodnocení

Po dohodě s tvůrci pořadu, lékařkou Terezou Urzovou a Urzou, začíná PressPort Magazín publikovat debaty z takřečeného Studia Svobodného přístavu, které vzbuzují různorodé reakce, ale každopádně jsou vždy podnětné, ať již s argumenty souhlasíte, či nikoli.

Dnešní téma zní: Maxík, Oliver, stát a cena života.

Jaká je cena lidského života? Lze vůbec něco takového přepočítat na peníze? Nedělají něco takového anarchokapitalisté? No…, rozhodně to dělá SÚKL.

Tvůrci pořadu
PODPOŘTE
PressPort Magazín a jeho autory
DĚKUJEME

Autoři téma uvádějí slovy: Co kdyby někomu v anarchokapitalismu umíralo dítě, na jehož záchranu by bylo potřeba 50 milionů, které by neměl? Co potom? Jak by si s tímhle trh poradil!? Inu, nejspíš by z těch peněz, co lidé dobrovolně vybrali, nežádal ještě 5 milionů výpalné (zvané DPH) jako stát. A co kdyby někdo umíral v kapitalistickém zdravotnictví, protože by nebyly peníze na jeho léčbu? Inu, v takovém případě by to alespoň věděl a měl třeba šanci s tím něco zkusit udělat; v socialistickém zdravotnictví se to děje neustále, jen se o tom nemluví a nikdo ty případy takto nepojmenovává. A jaká je cena lidského života? Lze vůbec něco takového přepočítat na peníze? Nedělají něco takového anarchokapitalisté? No…, rozhodně to dělá SÚKL.

Martin Urza, používá pouze jméno Urza (www.urza.cz) – autor knihy Anarchokapitalismus; tvůrce Svobodného přístavu; spoluzakladatel a hlava Institutu Ludwiga von Misese; člen předsednictva Svobody učení. Vystudoval informatiku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde se zabýval také matematikou, ekonomií a pedagogikou.

Tereza Urzová – tvůrce Svobodného přístavu; hlava Institutu Ludwiga von Misese; vydavatelka knihy Anarchokapitalismus; členka Students for Liberty. Lékařka; vystudovala 2. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze.

Maxík, Oliver, stát a cena života
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
94
95
Naše hodnocení

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Humanita, národní hrdost, anebo výtečná reklama za pakatel?