Mediální omyl: Náměstek Smékal kvůli Čapímu hnízdu neodchází. Zůstává na stejném pracovišti za vyšší plat

Pražská policie přichází o dalšího člověka, který má blízko k dotační kauze Čapí hnízdo, v níž je obviněno sedm lidí včetně premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše. Podle informací serveru Neovlivní (za kterým stojí redaktorka Sabina Slonková) odchází pražský náměstek pro kriminální policii a vyšetřování Ivan Smékal. Tedy další šéf vyšetřovatele Pavla Nevtípila, který má kauzu na starosti.

Zpráva shora uvedeného vyznění rezonuje od včerejška veřejným prostorem s titulky: Svůj post opouští další z šéfů detektiva, který vyšetřuje kauzu Čapí hnízdo. Odchod nechtěl komentovat a tak dále.

Pomineme-li fakt, že ppmagazín.com o Smékalově odchodu informoval už před několika měsíci, Smékal nakonec vůbec neodchází, ale zůstává na témže pracovišti jako občanský zaměstnanec. To potvrzuje i web pražské policie. Více než spojitost s Čapím hnízdem jde o pragmatické důvody: spolu s výsluhami bude mít totiž Smékal vyšší plat než jako náměstek bez výsluh.

Kolegové se na Smékala zlobí: „Zůstal na ředitelství jako občanský zaměstnanec. Tedy má rentu plus plat. Krása, že? A takto je tam těch plukovníků zašito několik. Bývalá ředitelka Prahy II Brotánková i Bezouška.“

Na postu náměstka Smékala zatím nahradila Radka Drexlerová – Policistka roku 2010.

Pražskou policii v polovině května opustil její ředitel Miloš Trojánek. Ten zamířil do čela policie na Vysočině, které tehdy bylo více než rok prázdné. Trojánek oficiálně odcházel z osobních důvodů na vlastní žádost. Od konce května vede pražskou policii Jan Ptáček.

Kvůli podezření z pokusu o dotační podvod v kauze Čapí hnízdo je stíháno sedm lidí. Je mezi nimi Babiš i jeho manželka, švagr Martin Herodes a Babišovy dvě dospělé děti. Babiš obvinění z podvodu opakovaně odmítá. Policie původně stíhala jedenáct lidí. Místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek a další tři z nich ale uspěli se stížností.

V rámci vyšetřování policie požádala dvakrát o prodloužení lhůty. U dozorujícího státního zástupce Pavla Šarocha pak byla nařízena interní kontrola. Prověrku, na jejíchž závěrech se shodli jak Šarochovi nadřízení z Městského státního zastupitelství, tak i Vrchní státní zastupitelství, iniciovala šéfka vrchních pražských žalobců Lenka Bradáčová v říjnu.

Profilový obrázek
redakce

ppmagazín.com je zpravodajsko-publicistická platforma. Sestává i z tematických příloh ppděti a ppženy & muži.

Doposud žádné komentáře

Reagujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.