Member Directory

Jediný Čech trvale žijící na vietnamském ostrově Phu Quac. Provozuje CK Jirka z ostrova.

Jan Štern (* 12. června 1953) je český televizní dramaturg a producent, bývalý československý politik.

Matěj Stropnický (* 18. září 1983 Praha) je politik a publicista. V letech 2012 až 2014 byl 3. místopředsedou Strany zelených, od ledna 2016 do října 2017 pak jejím předsedou. Počátkem června 2020 stranu opustil.

Václav Bělohradský je významný evropský filosof. Vystudoval na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze češtinu a filosofii. Rigorózní práci (PhDr.) o markýzi de Sade obhájil roku 1969. V roce 1970 po sovětské okupaci odešel do emigrace a působil postupně jako pedagog na Filosofickém institutu v Janově, od roku 1973 byl tamtéž profesorem sociologie. Dlouhá léta spolupracoval s českými exilovými časopisy a nakladatelstvími a českým domácím disentem. Od roku 1990 je profesorem politické sociologie na univerzitě v Terstu a profesorem na Fakultě sociálních věd UK v Praze. Svá díla vydával nejprve pouze v Itálii, poté v češtině v exilových nakladatelstvích, v Česku od roku 1991. Publikuje též v Británii, USA a Kanadě.

Autor je filmový režisér a producent.

David Martinek je režisér a producent, nezávislý komentátor a publicista. Natáčí předně televizní dokumenty, publicistiku, krátké filmy, animované filmy. Autorovy příspěvky zveřejňujeme na základě svobodné licence, kterou autor poskytuje všem svým příspěvkům, komentářům a názorům volně a bezplatně.

Autorka pracuje jako jako registrovaná zdravotní sestra (Registered Nurse) na jednotce intenzivní péče a ARO ve Spojených státech, konkrétně v Seattlu.

V redakci PPMagazínu se stará zejména o překlady vybraných zahraničních článků a sleduje zahraniční události. Předtím mimo jiné editovala články na oborových webech.

Marketér, grafik a příležitostný cestovatel. Zajímá se společenská témata a svět reklamy. Z putování po východní Evropě, zejména Rusku, publikoval několik reportáží v časopisech Lidé a země a Koktejl. V roce 2017 vyšla jeho první kniha – thriller Plachetnice z Božkova.

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.