SPECIÁL COVID-19: AKTUALIZOVANÉ PODROBNÉ STATISTIKY Z ČESKÉ REPUBLIKY A SVĚTA →
Profesionální demonstrant Mikuláš Minář | FOTO z knihovny V. Havla: archiv ppmagazínu.com

Milion chvilek udělil vládě vysvědčení

Andrej Babiš (ANO) dostal šestku

Podpořte
PressPort Magazín a naše autory
děkujeme

Zástupci spolku Milion chvilek včera vyzvali členy vlády k odpovědi na dotazy občanů přímo před Strakovou akademií v Praze, kde v té době končilo jednání kabinetu. Za práci v době koronakrize udělili vládě vysvědčení. Otázky v otevřeném dopisu se týkaly zejména koronavirových opatření, ale také dotací pro Agrofert či výstavby přehrad. Včera to novinářům řekl předseda spolku Mikuláš Minář.

„Otázky nám v uplynulých dvou měsících posílaly stovky občanů. Sto otázek jsme zveřejnili na webu a 15 nejčastějších z nich jsme veřejně položili,“ řekl Minář. Dodal, že až na ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD), která odpovědi na dotazy podle svých slov zaslala dopisem, členové vlády neodpověděli.

Spolek se vlády a premiéra ptá, proč 28. ledna odmítli návrh opozice projednat připravenost Česka na případnou epidemii koronaviru či proč šla většina peněz ministerstva vnitra na koupi ochranných prostředků čínským firmám a pouze jedno procento českým firmám.

S občany, jejichž otázky se vládě nehodí do krámu, se vláda nehodlá bavit a odpovídat

Mikuláš Minář | předseda spolku Milión chvilek

Dotazy směřují také na zakázky na respirátory či k naložení s penězi Evropské unie určenými na boj s koronavirem. Kromě koronaviru se spolek ptá také na pozastavení dotací pro Agrofert či na zdůvodnění výstavby přehrad.

Zástupci spolku v uděleném hodnocení vlády ocenili počáteční reakci vlády na koronavirus. Kritika se snesla na pochybné zakázky v době koronavirové krize, nepřipravenost na případnou druhou vlnu pandemie či na právní chaos a nedostatečnou a nejasnou komunikaci s občany. Za tu obdržela vláda a jmenovitě premiér Andrej Babiš (ANO) od zástupců spolku ve svém vysvědčení šestku.

„S občany, jejichž otázky se vládě nehodí do krámu, se vláda nehodlá bavit a odpovídat,“ konstatoval Minář.

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Sobibor, snímek, o němž se v Čechách nedočtete