SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →

Minář chce založit politické hnutí. Odešel z čela Miliónu chvilek

Hodnocení čtenářů1 Hlasování
0
0

Mikuláš Minář rezignoval na funkci předsedy spolku Milión chvilek. Chce založit hnutí, se kterým by se v příštím roce zřejmě zúčastnil sněmovních voleb. Minář to oznámil formou otevřeného dopisu.

Spolek pořádá demonstrace, při nichž kritizuje premiéra Andreje Babiše (ANO) mimo jiné za střet zájmů a nedodržování volebních slibů. Loni v červnu na pražské Letné se největší demonstrace Miliónu chvilek zúčastnilo podle organizátorů až 250 tisíc lidí.

Minář uvedl, že funkci předsedy spolku dal k dispozici v pátek. Spolek to v sobotu přijal a za nového předsedu si zvolil Benjamina Rolla, který podobně jako Minář v čele Miliónu chvilek působí už od jeho vzniku a je vysokoškolským studentem teologie. „Trvá slib, že Milión chvilek se nestane volebním hnutím a zůstane občanskou iniciativou,“ doplnil Minář.

„Současná politická situace je dlouhodobě zablokovaná a nevypadá, že by se měla změnit. Trend je za poslední tři roky stále stejný. Politické preference se nijak zvláštně nemění. Už v červnu jsem řekl, že za těchto okolností začínám zvažovat vstup do politiky,“ uvedl.

„Já nechci zatěžovat Milión chvilek úvahami o vstupu do politiky, proto jsem dal funkci k dispozici,“ zdůvodnil Minář odchod z funkce.

Podle Mináře je potřeba, aby vzniklo nové politické hnutí, schopné oslovit část voličů, kterou nedokázala oslovit sněmovní opozice, nebo i dosavadní nevoliče. „Do deseti dnů, po krajských volbách, se rozhodnu definitivně,“ řekl k možnému založení nového hnutí a ke svému vstupu do politiky.

Zatím se podle svých slov stýká s potenciálními kandidáty či experty, kteří by s ním chtěli spolupracovat. „Je to opravdu široká paleta lidí. Mladší, starší, z regionů, z Prahy, mají za sebou velmi úspěšné kariéry z byznysu, akademické sféry, někteří mají zkušenosti i z politiky,“ řekl. Potvrdil, že se radí například i s poslancem, starostou Prahy 7 a lídrem uskupení Praha sobě Janem Čižinským.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Minář chce založit politické hnutí. Odešel z čela Miliónu chvilek
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
0
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Moje vnitřní inventura