SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Milion chvilek | KOLÁŽ: ppmagazín.com

Minářovi stoupla moc do hlavy

Ze strany Chvilkařů jsou jasně cítit i pokusy o vydírání

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů4 Hlasování
99
90
Naše hodnocení

Během úterních večerů se po celé republice konaly další protesty spolku Milion chvilek pro demokracii. Tedy se sice se konaly, ale na fotografiích z různých míst republiky bylo jasně vidět, že doby největší slávy už má Milion chvilek za sebou.

Na jednu stranu je to logické, protože to prvotní nadšení nejde držet do nekonečna. Časem vyprchá a pak už věci jedou dál spíše jakousi setrvačností.

Myslím, že chvilkařům dost ublížilo, či přinejmenším vůbec nepomohlo, že si najednou rozšířili záběr. Dokud byli hnutím odporu proti v té době trestně stíhanému premiérovi, mělo to jistou relevanci, dalo se to chápat. Jakmile se ale začali pasovat do role arbitra celopolitického dění a začali si osobovat právo rozhodovat, co je dobře a co špatně, kdo smí, nebo nesmí být demokraticky zvolen ombudsmanem, radním České televize, nebo kdo a jak smí – nesmí vládnout v Maďarsku či Polsku, bylo jasné, že se celý antibabišovský protest posouvá někam docela jinam.

S mocí se to má stejně jako s levným šampaňským – člověk se rychle opije a najednou neví, kdy má dost.

Ze studenta ve vytahaném svetru se Mikuláš Minář doslova přes noc stal jedním z hlavních hybatelů domácí politiky. S mocí se to má stejně jako s levným šampaňským – člověk se rychle opije a najednou neví, kdy má dost. To je celkem hezky vidět i na jeho přístupu k opozici, kdy si najednou začal diktovat, co by opozice měla a neměla, co od ní očekává, že udělá, a v poslední době jsou ze strany Chvilkařů jasně cítit i pokusy o vydírání typu: když něco neuděláte, tak my půjdeme do politiky a ukážeme vám, jak na to.

Mimochodem, všimněme si i toho posunu Chvilek směrem k radikální zelené levici a akcent na klimatická témata – což by minimálně pravicově smýšlející stoupence protestů mělo do morku kostí děsit. Chvilkaři jsou teď podle mého názoru v situaci myslivce, který se snaží honit na poli až příliš mnoho zajíců najednou. Výsledek se dá dopředu očekávat: utečou mu všichni.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Minářovi stoupla moc do hlavy
Hodnocení čtenářů4 Hlasování
99
90
Naše hodnocení

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Putin vyhověl Lukašenkovi: Rusko vytvořilo záložní policejní síly kvůli protestům